مقامات پاناما اعلام کردند که به کشتی‌هایی که از ونزوئلا می‌آیند اجازه داده خواهد شد تا از آبراه‌ این کشور که متصل‌کننده دو اقیانوس به یکدیگر است، عبور کنند. مدارک مورد نیاز برای استفاده از این آبراه‌ نیز در اختیار کشتی‌های ونزوئلایی قرار می‌گیرد.

مقامات این کشور همچنین اعلام کردند که تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا هیچ‌گونه تغییری در عبور و مرور کشتی‌ها از آبراه این کشور ایجاد نخواهند کرد.

در پی تشدید تحریم‌ها علیه ونزوئلا، جرج کویجانو مدیر اجرایی کانال پاناما در پاسخ به سوال خبرنگاران در این‌باره که آیا به کشتی‌‌های ونزوئلا اجازه عبور از این آبراه داده خواهد شد، گفت: استفاده از این آبراه که اقیانوس اطلس را به اقیانوس آرام متصل می‌کند نباید تحت فشار کشور ثالثی قرار بگیرد.

جدیدترین تحریم آمریکا علیه ونزوئلا، نه‌تنها شرکت‌های آمریکایی را از تعامل با دولت ونزوئلا منع می‌کند بلکه باب وضع تحریم‌های احتمالی علیه شرکت‌ها و افراد خارجی را که به دولت کاراکاس کمک می‌کنند، نیز باز می‌کند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوآیدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسما مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند.