تلویزیون دولتی چین به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد به‌دنبال گفت‌و گوی تلفنی عصر روز سه شنبه (22 مرداد ماه) مقامات تجاری چین و آمریکا، واشنگتن با تعویق اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی از ۱۰ شهریور به ۲۴ آذر سال جاری موافقت کرده است.

به گزارش سیسیتیوی این تصمیم به‌دنبال تماس تلفنی لیوخه عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب، معاون نخستوزیر و مسئول طرف چینی گفت‌وگوهای همه‌جانبه اقتصادی چین با آمریکا، با رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا انجام شده است. دو طرف در مکالمه جدید خود که عصر روز سه شنبه (22 مرداد ماه) به دعوت طرف آمریکایی صورت گرفته است به توافق رسیدند هفته آینده نیز یک تماس تلفنی دیگر برقرار کنند. 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده روز یکم اوت (دهم مرداد ۱۳۹۸) اعلام کرده بود از دهم شهریور سال جاری بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از واردات چین تعرفه اعمال می‌کند.

جنگ تجاری چین و آمریکا از بهمن سال ۱۳۹۶ شروع شده و همچنان ادامه دارد دو کشور تاکنون ۱۲ بار با یکدیگر در این مورد نشست تشکیل دادند و چند بار هم تلفنی گفت‌وگو کردند اما هنوز به نتیجه نرسیدند.