گمانه‌زنی درباره انتخابات زودهنگام در انگلیس قوت گرفت

رئیس دفتر بوریس جانسون مرخصی تمام مشاوران دولتی را تا ۳۱ اکتبر لغو کرده است و گمانه‌زنی درباره برنامه دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام در پی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوت گرفته است.

به گزارش روزنامه گاردین، مشاوران ویژه بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا ایمیلی با این محتوا دریافت کردند که اختلالاتی درباره مرخصی ایجاد شده است و آنها نمی‌توانند تا ۳۱ اکتبر درخواست مرخصی داشته باشند و کسانی که مرخصی گرفته‌اند مورد به مورد بررسی می‌شوند. با این حال به این مشاوران گفته شده که مانعی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته وجود ندارد. این ایمیل خشم بسیاری از دریافت‌کنندگانی را که از حجم کاری بی‌سابقه در ماه‌های سپتامبر و اکتبر گلایه داشتند، برانگیخته است. یکی از دریافت‌کنندگان ایمیل گفت، مشاوران ویژه بخشی از جنگ روابط عمومی هستند تا مردم را متقاعد کنند که دولت درباره عدم توافق جدی است. بوریس جانسون هم شخصا در اطلاعیه‌ای خطاب به کارکنان گفته است دولت لندن اکنون روی برگزیت بدون توافق متمرکز است. نخست‌وزیر بریتانیا در این نامه گفته است، شرایط هر طور که باشد بریتانیا برای خروج در ۳۱ اکتبر تاکید دارد و کارکنان باید فورا و به سرعت برای این اولویت آماده شوند. دفتر نخست‌وزیری لندن این مساله را رد نکرد که اگر قانونگذاران بخواهند در اوایل سپتامبر به دولت بوریس جانسون رای عدم اعتماد بدهند، احتمالا انتخابات زودهنگام در روزهای ابتدای نوامبر برگزار می‌شود اما تاکید کرد نخست‌وزیر اطمینان حاصل می‌کند که بریتانیا در ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. مشخص نیست که آیا قانونگذاران ضد بریگزیت پارلمان بریتانیا یک انتخابات زودهنگام را رقم می‌زنند یا خیر؛ چهره‌های دموکرات کارگر و لیبرال درباره تمایلات حزب‌هایشان برای گذاشتن شرط و شروط درباره تشکیل هرگونه دولت وحدت یا دولت ائتلافی برای آمادگی برای جلوگیری از یک بریگزیت بدون توافق اختلاف‌نظر دارند.

    

درگیری رزمندگان فلسطینی با صهیونیست‌ها در نوار غزه

رزمندگان فلسطینی در مرکز نوار غزه با نظامیان اشغالگر قدس درگیر شدند. منابع صهیونیستی ادعا می‌کنند که در جریان این درگیری‌ها، چهار نیروی فلسطینی به شهادت رسیدند.

منابع خبری فلسطینی صبح شنبه از تبادل آتش بین نیروهای فلسطینی و نظامیان اشغالگر قدس خبر دادند. خبرگزاری صفا اعلام کرد که از بامداد روز شنبه در شرق دیر البلح واقع در مرکز نوار غزه، صدای تیراندازی شنیده شده و پس از آن، پهپادهای صهیونیستی دو نقطه دیدبانی جریان مقاومت را در این منطقه بمباران کردند. خبرنگار صفا از این منطقه گزارش داد که صدای تیراندازی متعلق به سلاح سبک و سنگین بوده و شمار زیادی گلوله منور در نزدیکی دروازه النمر واقع در شرق دیرالبلح شلیک شلیک شده است. وی اظهار داشت که حرکت سریع جنگ‌افزارهای رژیم صهیونیستی در داخل حصار امنیتی مشهود بود و در ساعت 4 و 45 دقیقه بامداد به وقت محلی، آرامش به این منطقه بازگشت.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اما به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم اعلام کرد که نظامیان اشغالگر، چهار نفر از نیروهای رزمنده فلسطینی را به شهادت رساندند. این مسئول صهیونیستی مدعی شد که این رزمندگان، قصد داشتند از حصار امنیتی عبور کردند تا یک عملیات استشهادی انجام دهند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که نظامیان اشغالگر، چند فرد مسلح را رؤیت کردند که در حال نزدیک شدن به حصار امنیتی بودند و با خود، تفنگ کلاشینکوف، خمپاره و آر.پی.جی داشتند. وی همچنین مدعی شد که یکی از رزمندگان فلسطینی از این حصار عبور کرد و یک خمپاره به سمت سربازان اشغالگر پرتاب کرد. این مسئول صهیونیست در پایان اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی چهار نفر از رزمندگان فلسطینی را به شهادت رساندند و هیچ آسیبی به سربازان صهیونیستی وارد نشده است. هنوز مسئولان فلسطینی صحت این خبر را تأیید نکرده‌اند.