حسن کعبیه سخنگوی عرب‌‌زبان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در یک ویدئوی کوتاه به بهانه برگزاری مراسم حج، از مسئولان سعودی برای میزبانی از فلسطینی‌های مقیم سرزمین اشغالی‌های قدردانی و از سفر شهروندان سعودی به سرزمین‌های اشغالی به گرمی استقبال کرد. 

او در این ویدئوی کوتاه که در صفحه صهیونیستی فی الخلیج در توئیتر بارگذاری شده است، شهروندان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به خصوص عربستان سعودی را دوستان رژیم صهیونیستی خطاب کرد و افزود: اسرائیل از شما به گرمی استقبال می‌کند، اسرائیل را خانه دوم خود بدانید.

خوش‌آمد گویی این مقام صهیونیست به شهروندان کشورهای عربی برای سفر به سرزمین اشغالی در حالی است که اخیرا سفر یک هیأت رسانه‌ای عربی به فلسطین و دیدار با مقامات صهیونیست، به شدت جنجال برانگیز  شده است و بسیاری این سفر را محکوم کرده‌اند. فلسطینی‌ها محمد سعود از اعضای این هیأت را نیز که به مسجدالاقصی رفته بود با تحقیر بسیار بیرون انداختند.

سفر این هیأت رسانه‌ای و نوع واکنش به آن در جهان عرب و از سوی دیگر انتشار ویدئوهای مختلف از لعن و نفرین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از سوی فلسطینی‌ها در روزهای اخیر، فضای میان عربستان سعودی و فلسطین را به شدت ملتهب کرده است.