فرماندهی راهبردی عملیات‌های ونزوئلا در یک پیام توییتری نوشت: بار دیگر، هواپیماهای جاسوسی آمریکا، وارد منطقه تحت کنترل ونزوئلا شدند. امنیت هوایی و پیمان‌های بین‌المللی را نقض کردند. آمریکا همچنان آشکارا به کشور ما توهین می‌کند.

طبق گزارش اسپوتنیک، این اولین باری نیست که در چند روز گذشته، هواپیماهای آمریکا، حریم هوایی ونزوئلا را نقض می‌کنند و وزارت دفاع ونزوئلا اعلام کرد که چنین رخدادهایی یک تهدید جدی محسوب می‌شود.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی، خوان گوایدو رهبر شورای ملی ونزوئلا را به‌عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور به رسمیت شناخته و دولت نیکلاس مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند. این اقدام‌های مداخله جویانه آمریکا و متحدان غربی‌اش با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و برخی کشورهای دیگر مواجه شده است.

الیوت آبرامز فرستاده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا که پیش از این چندین بار پیش بینیهایش درباره تحولات ونزوئلا اشتباه از آب درآمده است اخیرا مدعی شده است که دولت ونزوئلا به‌زودی سقوط می‌کند.