کره شمالی روز جمعه (چهارم مرداد ماه) اعلام کرد، جدیدترین آزمایش موشکی‌ این کشور هشداری برای جنگ‌طلبان کره جنوبی است تا واردات سلاح و رزمایش‌های مشترک را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته تحلیلگران، این آزمایش موشکی که اوایل صبح پنجشنبه صورت گرفت را می‌توان هشداری برای آمریکا نیز به شمار برد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به شخصه آزمایش دو موشک بالستیک کوتاه برد را که نخستین آزمایش از زمان دیدار میان وی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه گذشته میلادی انجام شد، نظارت کرد. این آزمایش بهبود روابط آمریکا و کره‌شمالی را در هاله‌ای از ابهام برد.

رهبر کره شمالی گفت: ما در مقابل تهدیدهای مستقیم و بالقوه برای امنیت کشورمان که از جانب کره جنوبی است، ایستادگی می‌کنیم و ساخت بدون توقف سیستم‌های تسلیحاتی فوق قدرتمند را ادامه می‌دهیم تا این تهدیدها را از میان برداریم. 

مدیر سایت نورس 38 که مسئول بررسی اوضاع در کره شمالی است، گفت: در حالی که پیام امروز کره شمالی مستقیما برای سئول بود، اما نشانه‌هایی هم برای واشنگتن داشت. در مواردی، می‌توان گفت که این پیام شبیه به نسخه اعمال فشار حداکثری کره شمالی علیه کره جنوبی و آمریکا است.