به ‌منظور دستیابی به راه‌حل قطعی ضروری است

پیگیری مشکلات بازنشستگان فولاد مبارکه 

با توجه به مشکلات عدیدۀ صندوق بازنشستگی فولاد کشور و دغدغه‌های زیاد اعضا در این زمینه، نشستی با حضور  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل فولاد مبارکه، نمایندۀ مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل ذوب‌آهن و نمایندۀ اعضای صندوق برگزار شد. در این نشست موضوعات گوناگونی ازجمله بیمه و درمان مورد بحث و بررسی اعضای حاضر قرار گرفت و برای رفع برخی موانع تصمیم‌گیری شد.

مهندس عظیمیان در این نشست بر لزوم پیگیری مشکلات و مسائل بازنشستگان تا دستیابی به راه‌حل قطعی تأکید کرد و گفت: فولاد مبارکه از هیچ تلاشی برای حل مشکلات بازنشستگان، که سرمایه‌های اجتماعی و ماندگار این صنعت به شمار می‌آیند، دریغ نخواهد کرد و در این زمینه خود را موظف به رعایت حقوق کامل این عزیزان می‌داند.

همچنین به دستور وزیر تعاون، با اعمال بیشترین میزان مساعدت در زمینۀ رعایت حقوق بازنشستگان، تصمیم بر آن شد که مدیران ذی‌ربط با برگزاری جلساتی به تفاهم کامل برسند و صورت‌جلسۀ این جلسات به وزیر اعلام  شود. در سایر موارد نیز تصمیم‌گیری‌ها و صورت‌جلسات جهت رفع مشکلات، به ایشان اعلام شود.

    

بازدید رئیس هیئت عامل ایمیدرو از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان 

عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد. خداداد غریب‌پور در این سفر از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان نیز بادید کرد.

به گزارش ایلنا، خداداد غریب‌پور با ابراز قدردانی از پیگیری‌های به عمل آمده از سوی نماینده مردم کاشان در مجلس و مسوولان شهرستان و نیز استان اصفهان، اظهار داشت: این چهارمین منطقه ویژه‌ای است که توسط ایمیدرو فعالیت خود را آغاز می‌کند و قرار است با سرمایه‌های بخش خصوصی توسعه یابد.

وی نقش ایمیدرو در توسعه را به عنوان سازمان راهبر ذکر کرد و‌گفت: ایجاد زیرساخت ها از سوی این سازمان تامین می شود تا زمینه جذب سرمایه ها مهیا شود.

غریب‌پور ادامه داد: زیرساخت های دوران ساخت آماده شده و قرار است در این منطقه صنایع معدنی، ماشین آلات و تولید انرژی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بنابر ضرورت، ایمیدرو اقدام به مشارکت با بخش خصوصی می کند، گفت: این سازمان در مناطق چهارگانه ویژه اقتصادی که برعهده دارد سرمایه های بخش خصوصی را به سمت تولید و اشتغال هدایت می کند.

غریب‌پور یادآور شد: در مناطق ویژه خلیج فارس، لامرد و پارسیان سرمایه‌های بخش خصوصی در جهت توسعه صنایع معدنی به کار گرفته شده است.

وی قدمت کاشان را به بلندای تاریخ ذکر کرد و افزود: امیدواریم اقدامات توسعه‌ای در این منطقه، زمینه پیشرفت و  «رونق تولید» در این شهرستان را فراهم کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: یکی از محورهای اصلی توسعه در شرایط کنونی به ویژه تحریم، بالابردن توان داخلی در ایجاد دانش و تولید تجهیزات به صورت بومی است.

وی به برنامه کلان ایمیدرو در حوزه اکتشاف اشاره کرد و‌گفت: اکتشاف قدم نخست توسعه معدن و صنایع معدنی است که این سازمان اکنون برنامه جدیدی در سطح 300 هزار کیلومتر مربع در دست دارد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی، اقدام امروز را آغازی بر توسعه اشتغال در منطقه دانست و یادآور شد: این منطقه 12 سال پرفراز و نشیب گذرانده است و خوشبختانه با پیگیری های رییس هیات عامل ایمیدرو به مرحله اجرایی رسید.

وی به نمایندگی از مردم کاشان از اقدامات ایمیدرو در این منطقه قدردانی کرد، گفت: قرارگیری در کریدور شمال جنوب، نیروی انسانی مستعد، وجود سرمایه های قابل توجه و دسترسی به بازار مصرف از جمله مزیت های این منطقه است.

ساداتی‌نژاد، کاشان را پنجمین شهر ثروتمند ایران اعلام کرد و گفت: باتوجه به این امر مشکل چندانی در جذب سرمایه نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: تخصیص اعتبار مورد نیاز، کمک بزرگی به ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و در نهایت تبدیل شدن کاشان به هاب لجستیک کاشان می‌کند.