محدودیت های دولتی  به مشکلات صادرات فولاد دامن زده است

عضو انجمن فولاد گفت: دولت نیز با محدود کردن صادرات از طریق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل های متفاوت به مشکلات صادرات دامن زده است. از طرف دیگر شرکت های فولادی به دلیل فشار تحریم ها با هزینه های جدیدی روبرو شده اند.

عضو انجمن فولاد با اشاره به اینکه در حال حاضر با وجود تحریم ها، صادرات محصولات فولادی شرکت های همچون ذوب آهن اصفهان ادامه دارد، گفت: البته شرکت های فولادی به دلیل فشار تحریم ها با هزینه های جدیدی برای صادرات روبرو می شوند، از طرف دیگر دولت نیز با محدود کردن صادرات از طریق آیین نامه ها و دستورالعمل های متفاوت به مشکلات جدیدی برای صادرات دامن زده است.

بهادر احرامیان با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان تولید بیش از دو برابر نیاز داخلی است، گفت: در حال حاضر قیمت میلگرد(پرمصرف‌ترین محصول) برابر با قیمت قراضه در بازار جهانی است، همچنین قیمت سایر محصولات فولادی نیز نسبت به قیمت ها در بازار جهانی کمتر است.

او با بیان اینکه واردات محصولات فولادی 70 درصد کاهش داشته است، افزود: در شرایط کنونی این تحریم ها صادرات را مشکل تر می‌کند و به واسطه آن میزان عرضه داخلی بیشتر می شود و کاهش قیمت محصولات فولادی دوباره ادامه می یابد، به همین دلیل دغدغه ها در بازار فولاد بیشتر شده و حتی ممکن است باعث افزایش قاچاق این محصولات از کشور شود.

او با بیان اینکه عرضه مواد اولیه فولاد کاهش چندانی نداشته است، گفت: پس از تحریم‌ها تغییری در قیمت سنگ آهن ایجاد نشده است، حالا باید دید در ادامه چه تغییراتی در میزان عرضه مواد اولیه فولاد و در نهایت قیمت تمام شده محصولات زنجیره فولاد  به وجود می آید.

وی همچنین افزود: تاکنون تغییر محسوسی در بازار محصولات فولادی و سایر تولیدات زنجیره فولاد در نتیجه تشدید تحریم‌ها به وجود نیامده است، اما پیش بینی می‌شود در آینده با تشدید تحریم ها تغییراتی در میزان عرضه محصولات به وجود آید، از این رو باید تدابیری از همین الان اتخاذ شود تا کمترین اثر بر میزان تولید و صادرات به وجود آید.

    

نشان ستاره طلایی به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت 

در آیین نکوداشت روز ملی روابط عمومی که روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه جاری در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، نشان ستاره طلایی ششمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران به روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت.

در این جشنواره که با حضور مدیران روابط عمومی دستگاهها و نهادهای اجرایی دولتی و خصوصی، کارشناسان روابط عمومی و اساتید دانشگاهی برگزار شد، دبیر جشنواره با اشاره به تلاش برای رشد و تعالی و ارتقای جایگاه روابط عمومی در ایران گفت: روابط عمومی نوعی  دانش و مهارت است و استفاده از ظرفیت‌های نامحدود آن به‌منظور تعالی و سرآمدی بیشتر سازمان‌ها و کمک به مدیریت ارشد آنها می‌شود.

هوشمند سفیدی افزود: در حقیقت برگزاری جشنواره‌هایی از این دست، فرصتی است برای هم‌اندیشی و تبادل نظر؛ چراکه معتقدیــم روابط عمومی گفت‌وگوی مسالمتآمیز را ترویـــــج میکند. 

فلسفــــه روابط عمومی خدمت به مردم است و توان گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز با مردم از قدرت روابط عمومی ناشی می‌شود. امروز ارزشهای اخلاقی، تکنیکی و رویکردی روابط عمومی نیاز به همگانی شدن در سازمان و جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار فولاد، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه این نشان را به روان پاک شهید محسن خزایی مدیر اسبق روابط عمومی این شرکت و نخستین خبرنگار شهید مدافع حرم تقدیم کرد.