شرکت فولاد مبارکه در سومین دوره جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت برای دومین بار، جایزه و تندیس مسئولیتهای اجتماعی را به خود اختصاص داد.

 در این مراسم که همزمان با کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد حمایت از تولید ملی در بستر اقتصاد مقاومتی در تاریخ دوم بهمن ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد،  منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی فولاد مبارکه به نمایندگی از  شرکت فولاد مبارکه این تندیس را دریافت کرد.

آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد، رئیس هیئت امنای دانشگاه خاتم، در این مراسم با اشاره به مفهوم فرهنگ و مسئولیت‌های اجتماعی گفت: ابونصر فراهی، شاعر و ادیب، در کتاب خود کلمه «ادب» در عربی را به واژه «فرهنگ» در فارسی ترجمه کرده است. او معتقد است فرهنگ یعنی آداب، در مقابل تمدن که تجسم آداب است.

وی ادامه داد: فرهنگ مسئولیتهای اجتماعی یعنی آنچه باعث میشود احساس مسئولیت برای مدیران کشور ما یک فرهنگ شود.  طبق نظر کانت، اخلاق اجتماعی بدان معناست که فکر کنید  اگر بقیه هم کاری را که شما قصد انجام آن را دارید، به همین صورت انجام دهند، چه می‌شود؟ وی در تعریف مسئولیت افزود: مسئول کسی است که آماده است به سؤالات پاسخ دهد. مسئول یعنی کسی که آماده است خوانده باشد و یک ملت در مقابل او خواهان باشد. مسئول کسی است که آماده باشد پس از قبول مسئولیت، تمام ملت از او بازخواست کنند. ما باید کاری کنیم  این امر در این کشور تبدیل به قاعده شود که هرکس سمتی قبول می‌کند، آماده باشد به سؤالات ملت ایران پاسخ بدهد.

گفتنی است این جایزه از سال 1395 به همت انجمن مدیریت ایران راه اندازی شده و شرکت فولاد مبارکه در سال های 95 و 97 در آن شرکت کرده و در سال 95 موفق به اخذ گواهینامه و در سال 97 موفق به اخذ تندیس برنزین این جایزه شده است.

بهره برداری از طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان تا پایان بهمن ماه

همچنین در تدوام عمل فولاد مبارکه به مسئولیت‌های اجتماعی خود، مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اهمیت تکمیل طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه  گفت: طی جلساتی کاربردی که با مسئولان ورزش کشور و استان داشته ایم، با حمایت شرکت فولاد مبارکه و با انجام عملیات محکم سازی حصار پیرامون و ایمن سازی پله ها، طبقه دوم ورزشگاه  هزار نفری نقش جهان، طبق قول مساعدی که شرکت توسعه و نگهداری اماکن 75 ورزشی به فولاد مبارکه داده است، تا پایان بهمن ماه آماده بهره برداری می شود.

مهندس حمیدرضا عظیمیان ادامه داد: خوشبختانه چادرهای طبقه دوم نیز روز چهارشنبه سوم بهمن وارد ورزشگاه شده اند و بدون فوت وقت عملیات نصب آن ها با همکاری پیمانکار مربوط آغاز شده است. طبق پیش‌بینی پیمانکار، تا پایان خردادماه سال آتی، نصب تمامی آن ها به پایان خواهد رسید. وی ضمن اشاره به تأثیر ورزش در افزایش شادابی و نشاط جامعه گفت: خوشبختانه امروز جایگاه تیم های محبوب فولاد مبارکه سپاهان به گونه ای است که هر روز هواداران بیشتری برای تماشای مسابقات به ورزشگاه می آیند؛ ازاین رو نیاز است هرچه سریع تر این پروژه به اتمام برسد. مهندس عظیمیان در ادامه ضمن قدردانی از همه مسئولان و واحدهایی که تاکنون روند آماده سازی و تأمین امنیت و آسایش هواداران در ورزشگاه را بر عهده داشته اند، گفت: بدون شک ورزش یکی از مقوله هایی است که می تواند برای فرزندان ما و به طورکلی برای همه آحاد جامعه سلامتی، امید و شادابی به ارمغان آورد؛ ازاین رو شرکت فولاد مبارکه تمامی تلاش خود را برای توسعه این فضا به کار خواهد گرفت.