فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان با ساخت گرید۵۰ CK که فولاد پرکربن حرارتی پذیر است و  به دلیل مقاومت در برابر سایش در ساخت ابزارها و قطعات در صنایع مختلف از قبیل قطعات اتومبیل و موتور ، قطعاتی مانند بوش و میلنگ، شافت‌ها و غلتک‌های صنعتی کاربرد دارد درسومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، از بین 615 محصول ، موفق به دریافت لوح و تندیس محصول برتر  گردید. 

علیرضا کاظمی  معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در حاشیه این جشنواره درباره دلیل انتخاب اسلب فولادی هرمزگان به عنوان محصول نو آور برتر گفت: این گرید در‌‌‌‌‌ کشور قبلا به صورت ریخته گری تک باری تولید می‌شده و برای اولین بار در شرکت فولاد هرمزگان به صورت صنعتی، ریخته گری پیوسته با ابعاد و اندازه اسلب تولید شده و محصول نهایی نیز کیفیت بهتری از سایر روش های تولید برخوردار بوده است.

به گفته وی، خوشبختانه با تکنولوژی تولید شرکت فولاد هرمزگان، تجربه فنی و روش تولید در فولادهرمزگان کاملا بومی  شده است.

وی همچنین درخصوص میزان تولید این محصول و برنامه های شرکت برای  افزایش میزان تولید نیز گفت: برنامه ریزی خوبی در جهت تولید محصولات و گرید های استراتژیک و ویژه صورت گرفته و در سال جاری چندین محصول مورد نیاز صنایع کشور بومی سازی و کاملا تجاری شده است. این محصولات در هر تناژ تولید که مورد نیاز صنایع کشور باشد قابل تولید و عرضه به بازار هستند.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان درباره تفاوت این اسلب با دیگر اسلب های تولیدی نیز گفت: محصول نهایی این اسلب از کیفیت بهتری نسبت به سایر روش های تولید این محصول داشته و به دلیل پیوستگی و یکنواختی ساختار و همچنین خواص مکانیکی یکنواخت در محصول نهایی و کنترل ناخالصی در محصول، کاملا متمایز است.

کاظمی درباره صادرات اسلب فولادی این گرید نیز اظهار کرد: در حال بازاریابی به منظور صادرات این محصول هستیم و با توجه به سابقه خوب فولاد هرمزگان در صادرات محصولات فولادی، بازار صادراتی خوبی برای این گریدهای ویژه پیش بینی می شود.

به گفته وی، اغلب کشورهای صنعتی پیشرو در صنعت فولاد، توان تولید این محصول را دارند، اما فولاد هرمزگان با انجام بررسی های فنی و تکنولوژیکی به دانش فنی تولید این محصول دست یافته است.

سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با هدف معرفی شرکت‌های نوآور 27 دی ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. 

    


در ثبت رکورد جدید در تولید تختال در فولاد هرمزگان

در آستانه ایام الله بهمن و در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شاهد درخشش و نقش آفرینی مجدد فولاد هرمزگان هستیم و این بار نیز کارکنان این شرکت موفق شدند رکوردهای جدیدی را در تولید تختال به ثبت برسانند. این موفیقت در ادامه موفیقت‌های دو سال گذشته فولاد هرمزگان است. لازم به ذکر است که فولاد مبارکه در دو سال اخیر در حوزه‌های فنی، مالی و فروش دستاوردهای قابل توجهی داشته است که آخرین مورد آن رکوردشکنی در تولید تختال است.

به این منظور مهندس ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان  در پیامی ضمن تبریک ، از کلیه همکاران تشکر و قدردانی کردند. متن پیام به این شرح می باشد : 

 با سلام و خداقوت از کلیه کارکنان شرکت در واحدها و بخشهای مختلف و همچنین شرکتهای پیمانکار به ویژه واحد های بهره برداری و خرید که در شرایط سخت و ظالمانه تحریم با تلاش و همدلی موفق به کسب رکوردهای جدید گردیدند تشکر و قدردانی می‌گردد . 

کسب این موفقیت‌ها نشانگر بلوغ سازمانی و اهمیت کار گروهی در شرکت بوده و اطمینان دارم که روز به روز در پناه خداوند متعال و تلاش شما همکاران محترم  ، شاهد رشد و  موفقیت‌های روز افزون شرکت فولاد هرمزگان در تمام  حوزه‌ها خواهیم بود.