فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش برای اجرای طرح‌های ملی و برنامه‌های مذهبی در این منطقه قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با شهداد کناری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش؛ از تعاملات، هم‌افزایی، همکاری و همراهی سازمان با دستگاه‌های اجرایی در این منطقه قدردانی شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم‌گرایی میان مسئولان و دستگاه‌های اجرایی را یکی از ویژگی‌های مهم این منطقه عنوان کرد و گفت: هم گرایی از شاخص‌های مهم پیشرفت در هر منطقه محسوب می شود، از این رو جزایر ما نیازمند تقویت هم گرایی هستند.

جعفر آهنگران در ادامه تصریح کرد: ایجاد تعامل و همکاری در هر منطقه می تواند مشکلات پیش رو را برطرف کند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بر اهمیت همراهی نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با نگرش اقتصادی در این منطقه اشاره داشت و افزود: اهتمام به رونق اقتصادی همراه با حفظ ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی یکی از اقدامات مهم و ارزشمند در منطقه آزاد کیش است.

به گفته آهنگران در فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی برخی از ارزش‌ها مورد بی توجهی قرار می گیرد؛ خوشبختانه یکی از ویژگی‌های جزیره کیش رونق اقتصادی همراه با توجه و حفظ ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی است. آهنگران با تاکید به این مهم که هیچ طرحی بدون پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و ارزشی در این منطقه آغاز نخواهد شد، گفت: در کنار مسائل اقتصادی موضوعات فرهنگی نیز باید مورد توجه قرار گیر د و این انتظار از سپاه به مراتب بیشتر از دستگاه‌های دیگر است.

شهداد کناری زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش ضمن قدردانی از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی در این منطقه گفت: اجرای طرح سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور از طرح‌هایی بود که برای نخستین بار با حمایت سازمان در کیش اجرا شد و به عنوان یک الگوی کاربردی به سطح کشور تسری یافت.

کناری زاده گفت: جزیره کیش دارای ظرفیت‌ها، پتانسیل‌های مناسب و الگویی برای استان‌ها و مناطق در زمینه همدلی و انسجام میان مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه 12 تیر مصادف با حمله و شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای‌جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و شهادت مظلومانه ۲۹۰ مسافر بی گناه‌جمهوری اسلامی ایران از ملیت‌های مختلف است گفت: ، این اقدام تروریستی را محکوم کرده و برای ادامه راه شهدا و تحقق آرمان‌های والای شهیدان تلاش می کنیم. ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان این که ارزش‌های دینی و اسلامی در منطقه آزاد کیش مورد اهتمام ویژه قرار گرفته است گفت: استقبال پرشور مردم از مساجد و برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی نشان از روحیه دینداری مردم با ایمان و ولایتمدار این منطقه است.

آخوندی با بیان این که سرهنگ شهداد کناری زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش مدیریت جامع و کاملی در حوزه فعالیت خود از جمله زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی ایفا کردند افزود: موفقیت سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری و انسجام میان ناحیه مقاومت بسیج و سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی تاکید کرد: تعامل و هم افزایی میان سازمان منطقه آزاد کیش و دستگاه‌های اجرایی به منظور بهبود کیفیت زندگی از بعدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جزیره است.

همچنین سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که در سال‌های گذشته تلاش برای رونق و پیشرفت جزیره مورد اهتمام و در دستور کار مسولان این منطقه قرار گرفته است گفت: فعالیت‌های شهداد کناری زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش کیفی تر، گسترده تر و تعاملات ارتباطی بسیار عمیق تر با دستگاه‌های اجرایی دارند.

پورعلی اظهار داشت: در ایام شیوع بیماری کرونا با توجه به این که هیچ الگویی برای مدیریت این بحران وجود نداشت؛ منطقه آزاد کیش موفق شد الگویی را اجرایی کند که بعد در سطح کشور مورد توجه قرار گرفت. وی به بهره گیری از ظرفیت‌های فکری و فرهنگی خانواده‌ها و محلات در جزیره کیش اشاره داشت و گفت: تقویت بسیج در مساجد و حضور جدی آنان در دیگر کانون‌های فرهنگی، آموزش و آمادگی رزمی در قالب چندین دوره مانور و ارتقای مجموعه بسیج از اقدامات ارزشمندی هست که در این منطقه تحقق یافت. پورعلی تاکید کرد: در جزیره کیش مسئولان باید تراز ملی داشته باشند از این رو عملکرد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در تراز ملی؛ روابط با مردم، رسانه‌ها و دستگاه اجرایی روابط فکری و با تدبیر بود. در پایان این جلسه صفاریان مسئول دفتر نمایندگی سپاه کیش با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) گفت: هر کاری که سبب رشد شود منتج به احیای امر اهل بیت خواهد شد و تاثیر مستقیم در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی و فرهنگی دارد .