پیام جعفر آهنگران به مناسبت  روز جهانی محیط زیست

آینده جزیره را در پای منفعت امروز قربانی نکنیم

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست بر تلاش جمعی در جهت حفظ محیط زیست ارزشمند جزیره کیش تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش‌‌، متن کامل پیام جعفرآهنگران رییس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی محیط زیست به این شرح است:  

با نام و یاد خدای بزرگ و مهربان؛

روز جهانی محیط زیست بهانه ی ارزشمندی است تا یکبار دیگر به اندیشه و نگاه و رفتار و کارکردمان بپردازیم ....؛ اگر بشر از راه و رسم گذشته اش دست بر نمی داشت ماشین بی رحمانه و نامهربانانه طبیعت را به کام خود می کشید. رهاورد توسعه پایدار هشداری بود به رفتار آدمیان... به کجا چنین شتابان ....؛ در توسعه، مولفه‌های غیر اقتصادی جایگاهی به مراتب افزون تر از اقتصاد یافتند و امروزه طرح و برنامه ای بدون پیوست فرهنگی و اجتماعی و باور به اجرای آن نباید ارزشی برای درنگ داشته باشد؛ .... بگذریم به جزیره زیبای مان برگردیم ... شکنندگی محیط زیست اش چنان عیان است که ما را از توضیح معاف می‌دارد ....؛ دریا؛ ساحل؛ فضای سبز؛ خاک و جای جای اش بخواهیم یا نخواهیم در خطر است .... به خود آییم و آینده جزیره را در پای منفعت امروز قربانی نکنیم .... بکر ماندن بخش‌هایی از جزیره امتیاز بزرگی است که خدمات شهری هم با حفظ آن توجیه‌پذیر است .... چقدر برای من سخت و ناباورانه است که آدمی به دور از فضیلت انسانی به آهوان معدود و محدود جزیره رحمی ندارد یا تبری که درخت مفیدی را از پای در می آورد و یا پروژه و طرحی را تحمیل کنیم که دریا و ساحل و ... جزیره را برای خود می خواهد ....؛ در این میانه بر خود واجب می دانم سر تعظیم فرود آورم در برابر همه آنانی که دل به بوم زیست جزیره دارند از سمن‌ها؛ هواداران؛ محیط‌بانان؛ رسانه‌ها؛ همکارانم و خیل عظیمی که چون سربازان آگاه همواره ناظر و حاضر و شاهدند تا از این پس رخداد تلخی زیست امروز و فرداهایمان را مخاطره نیاندازد؛ شاید بی مناسبت نباشد که بگویم شورای محیط زیست در دبیرخانه شکل گرفته و در بازنگری ساختار سازمانی؛ سازمان ما نیز؛ تلاش وافر داشته که  محیط زیست جایگاه تعیین‌کننده‌تری بیابد. شاد باشید و نیک فرجام

    

تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران؛

قهرمان مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۲

تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران با شکست عراق قهرمان مسابقات انتخابی المپیک۲۰۲۲ ناشنوایان شد.  به گزارش موسسه ورزش و تفریحات سالم‌‌، تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران عصر پنجشنبه 20 خرداد در دیدار پایانی مسابقات انتخابی المپیک۲۰۲۲ ناشنوایان با شکست تیم ملی عراق با نتیجه ۳ بر ۲ قهرمان این مسابقات شد. در این دوره از رقابت‌ها که از ۱۲ خرداد در جزیره کیش آغاز شد هفت تیم از کشور‌های ایران، عراق، مالزی، کره جنوبی، ازبکستان، تایلند و افغانستان حضور داشتند که در دو گروه به مصاف هم رفتند.  در پایان چهار تیم ایران‌‌، عراق‌‌، ازبکستان و کره جنوبی جواز حضور در مسابقات المپیک ناشنوایان ۲۰۲۲ برزیل را کسب کردند. مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برای تماشای دیدار دو تیم ایران و عراق درفینال این رقابتها در ورزشگاه المپیک کیش حاضر شد.  در پایان رقابت‌ها، مراسم اختتامیه و اهدای جام به تیم قهرمان برگزار شد.