مسابقه عکاسی «زن در قاب نیایش» به مناسبت ماه مبارک رمضان در جزیره کیش برگزارمی شود.

به گزارش ایلنا؛ این مسابقه عکاسی با هدف فراهم کردن زمینه مشارکت ارزشمند بانوان هنرمند و علاقمند به هنرعکاسی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و به تصویرکشیدن جلوه‌های زیبایی از مناجات و نیایش‌های ماه مبارک رمضان به همت اداره امورزنان سازمان منطقه آزاد کیش از شنبه 28 فروردین آغاز می‌شود.

روایت تصویری نیایش و آیین‌های زنان درماه مبارک رمضان‌‌‌، جلوه‌های معنوی این ماه مبارک درخانه‌‌‌، سفره‌های افطاری و سحر، مادرو کودک درماه رمضان، زنان درآیین مذهبی نماز عیدفطر، شب‌های احیا درخانه و مراسم شب‌های احیا درمساجد‌‌‌، روزه اولی‌ها و اکرام ایتام از جمله عناوین محتواهای ارسالی هستند.

این مسابقه دردو بخش تک عکس و مجموعه عکس برگزار می‌شود و هر عکاس در بخش تک عکس مجاز به ارسال حداکثر5 اثر است اما در بخش دوم می‌تواند با ارسال یک مجموعه عکس درمسابقه شرکت کند.

علاقمندان تا 17 اردیبهشت 1400 فرصت دارند آثار خود را از طریق سامانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری کیش به آدرس FESTIVAL.KISH.IR به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند. جوایز برگزیدگان بخش تک عکس به ترتیب برای نفرات اول تا سوم 20‌‌‌،15 و 10 میلیون ریال است. در بخش مجموعه عکس نیز به یک عکاس برگزیده 20 میلیون ریال جایزه اهدا می‌شود. براساس این گزارش، دبیر اجرایی مسابقه عکاسی زن در قاب نیایش‌‌‌، لیلی صدیق عضو انجمن عکاسان تئاتر کشوراست. یلدا معیری، عضو هیات مدیره انجمن عکاسان مطبوعاتی کشور، فاطمه بهبودی عکاس مستند و خبری و عضو انجمن عکاسان دفاع مقدس کشورو حسن تهوری عضو انجمن عکاسان ایران و انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور داوری این مسابقه را برعهده دارند. لازم به ذکر است نمایشگاه آثار ارسالی و مراسم اهدای جوایز 23اردیبهشت و همزمان با عید سعید فطر برگزار می‌شود.