کلاغ‌های هندی، تهدید محیط‌زیست کیش

معابر و درختان جزیره کیش، جولانگاه کلاغ‌هایی که علاوه بر آسیب رساندن به چرخه محیط زیست باعث از بین رفتن گونه‌های مختلف پرندگان نیز شده‌اند.

به گزارش ایلنا؛ رئیس اداره محیط زیست جزیره کیش با اشاره به افزایش جمعیت کلاغ‌های هندی در این جزیره گفت: کلاغ‌ها معضلاتی در جزیره کیش به وجود آورده و محیط زیست را تهدید می‌کنند و ما روش‌های مختلفی را با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات پیش گرفتیم تا لانه‌های این پرندگان تخریب و  درختان بلندی که مناسب لانه‌سازی این پرندگان است کوتاه شوند تا فرهنگ سازی مورد نیاز نیز انجام شود. مریم محمدی افزود: شکار کردن این پرندگان یکی دیگر از راه‌کارهای کم کردن جمعیت آن‌ها می‌باشد و شکار کلاغ‌ها را به صورت آزمایشی انجام داده تا مشخص شود بازده آن به چه صورت بوده و روزانه چه تعداد کلاغ می‌توان شکار کرد.

محمدی گفت: با توجه به اینکه شکار کلاغ‌ها به عنوان آخرین راه‌کار در نظر گرفته شده از سوی محیط زیست کیش اراده شده است از گروه‌ها و حامیان حیوانات تقاضا کردیم تا در صورت ارائه راه‌کار بهتر در این این مورد جایگزینی برای روش کشتار این پرندگان ارائه کنند. رئیس اداره محیط زیست کیش تاکید کرد: قصد ما از بین بردن این پرندگان نیست و تنها هدف ماکنترل جمعیت کلاغ‌ها در جزیره کیش بوده و مدت زمان انجام این کار بستگی به تعداد حذف روزانه این پرندگان از چرخه محیط زیست است. بر اساس نظریه کارشناسان محیط زیست، از آسیب‌های ناشی از ازدیاد جمعیت کلاغ‌ها می‌توان به نا امنی آسمان کیش برای عبور سایر پرندگان، تخریب لانه‌ و شکار سایر گونه‌های پرندگان، کاهش شدید جمعیت گونه‌های بومی، عدم تغذیه پرندگان شکاری، رقابت بین جمعیت کلاغ و سایر گونه‌ها، اشغال زیستگاه‌ها، آسیب جدی به نوزادان آهوان و لاک‌پشت‌های دریایی و جوجه‌های اشاره کرد. سازگاری این پرندگان با انواع محیط زیست، افزایش زباله‌های انسانی، زاد و ولد بالا، طول عمر، همه چیز خوار بودن، تهاجمی بودن، نبود دشمن طبیعی، غذادهی توسط انسان‌ها از دلایل موثر ذکر شده کارشناسان در  افزایش جمعیت کلاغ‌های هندی جزیره است.

    

در موسسه علوم و فنون جزیره برپا می‌شود؛

 دوره‌های آنلاین آموزش زبان خارجی در کیش

دوره‌های آموزشی زبان‌های خارجی سنین مختلف، از 18 فروردین در موسسه علوم و فنون کیش آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛  مدیرعامل موسسه آموزشی علوم و فنون در این خصوص گفت: تمامی دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین و درصورت درخواست متقاضیان به صورت حضوری در موسسه برگزار می‌شود. مسعود توفیقی افزود: با هماهنگی بعمل آمده با اپراتور تلفن همراه کیش، متقاضیان شرکت در دوره‌های غیرحضوری از اینترنت رایگان برای برگزاری کلاسها (ویژه دارندگان تلفن‌های همراه تله کیش) بهره‌مند خواهند شد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات به آدرس www.kish-ist.net وبسایت موسسه و یا به صورت حضوری به فرهنگسرای مرکزی کیش مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02141592222 تماس بگیرند.