مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز طرح ساماندهی معتادان متجاهر و ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه حجاب و عفاف اسلامی را دو اصل مهم درراستای مسئولیت اجتماعی منطقه آزاد کیش برشمرد.

به گزارش ایلنا، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، چهارشنبه ششم اسفند در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌‌المللی کیش بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف بانوان در سطح جزیره کیش و جلوگیری از عرضه مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در این حوزه تاکید کرد.

غلامحسین مظفری اقدامات پیشگیرانه دستگاه‌های اجرایی مستقر در جزیره کیش از جمله «پلیس مبارزه با مواد مخدر، اداره بهزیستی، مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش» را یکی از ظرفیت‌های ارزشمند این منطقه عنوان کرد و افزود: با جدیت تمام برای حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی جزیره کیش تلاش می‌کنیم. وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در جهت فراهم کردن شرایط لازم برای معتادان خودمعرف و کاهش آسیب‌های اجتماعی جزیره کیش، گفت: حفظ و ارتقای امنیت جزیره کیش مستلزم تقویت اقدامات پیشگیرانه از ورود و مصرف مواد مخدر در سطح جزیره کیش است.

مظفری در ادامه تصریح کرد: جزیره کیش در مقایسه با استان‌های دیگر کشور از ظرفیت‌های قابل‌توجهی به ویژه از نظر اقلیمی برخوردار است که با سرعت بخشیدن به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی هم‌افزایی و همکاری میان دستگاه‌های اجرایی مستقر در جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با تقویت اقدامات پیشگیرانه و اجرایی، جزیره کیش می‌تواند الگوی سرآمد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور باشد.

مظفری فعالیت کارگروه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش برای اجرای طرح ساماندهی معتادان را اقدامی موثر و کارآمد عنوان کرد و اظهار داشت: با تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز؛ جزیره کیش به عنوان منطقه‌ای پاک و با نشاط، زمینه آرامش و آسایش مردم و گردشگران این منطقه را فراهم می‌کند.

مظفری با تاکید بر این که در کیش فضای عمومی مناسب همراه با همدلی، تلاش و رونق اقتصادی برقرار است گفت: باید ناهنجاری‌های موجود در جزیره کیش را به حداقل برسانیم و برای نیروهای توانمند در این منطقه فرصت‌های جدید شغلی فراهم کنیم.

علی فائقی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش نیز با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش طرح ساماندهی معتادان متجاهر را تامین مالی کرده است افزود: معتادان خود معرف که در دام اعتیاد گرفتار شدند می‌توانند دوران درمان خود را در جزیره کیش سپری کنند.

همچنین معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، دستگاه‌ها، نهادها، مراجع قضایی، نظامی و حراست سازمان برای ایجاد یک محیط سالم در این منطقه گفت: تامین مالی و تجهیزات مورد نیاز متولیان این این امر مهم در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

ناصر آخوندی آخوندی تصریح کرد: تامین مالی اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، فرهنگسراها و مجموعه‌های ورزش جزیره کیش در راستای حفظ امنیت اجتماعی در اولویت سازمان منطقه آزاد کیش است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: فعالیت کارگروه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش برای اجرای طرح ساماندهی معتادان،‌ اقدامی موثر و کارآمد است و با تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز؛ جزیره کیش به عنوان منطقه‌ای پاک و با نشاط، زمینه آرامش و آسایش مردم و گردشگران این منطقه را فراهم می‌کند

فرمانده نیروی انتظامی و دریابانی ویژه کیش در ادامه با بیان این که در روند مقابله و مبارزه با عرضه و توزیع مواد مخدر با حمایت مراجع قضایی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی مستقر در این منطقه، امسال نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش کشفیات داشتیم، گفت: این اتفاق زنگ خطری برای جزیره کیش است که با افزایش ورود مواد مخدر شمار مصرف کننده‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

علی اصغر جمالی فرد معتاد شناسایی شده در سطح جزیره کیش را از نظر اجتماعی فرد بیمار معرفی کرد و گفت: با توجه به این که فرد معتاد یک بیمار است و باید دوره درمان خود را سپری کند ولی از حوزه انتظامی و امنیتی این شخص بیمار نیست و یک مجرم است و با آن برخورد شدید می شود.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی فرد بیمار که در دام اعتیاد گرفتار شده است اگر درمان نشود به معضل اجتماعی تبدیل شده و در نهایت به دلیل ارتکاب جرائم به عنوان مجرم شناخته می‌شود.