مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از پایان مرحله نخست تدوین سند ارتقای نقش زنان درجزیره کیش خبر داد و گفت‌‌: این سند شاخص‌های توسعه را با محوریت زنان و نقش آن در خانواده و جامعه بررسی می‌کند.

به گزارش ایلنا در جشن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن که با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش، ادارات، نهادها و فعالان بخش خصوصی و جمعی ازبانوان منطقه عصر سه شنبه 14 بهمن در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد، غلامحسین مظفری با تبریک این مناسبت تصریح کرد: جزیره کیش باید به الگوی موفق کشوری در زمینه بهره‌مندی ازتوانمندی‌های بانوان درعرصه‌های مختلف تبدیل شود.

وی حضور موفق زنان این منطقه در عرصه‌های مختلف اجتماعی و خانواده رایکی از شاخصه‌های مهم توسعه‌یافتگی جزیره کیش برشمرد.

وی افزود: حضورموفق زنان این منطقه درعرصه‌های مختلف اجتماعی و خانواده یکی ازشاخصه‌های مهم توسعه یافتگی جزیره کیش است . مظفری تشکیل پارلمان زنان درکیش با رویکرد ایجاد فضای مطلوب برای مشارکت بانوان درتمامی عرصه‌های اجتماعی را گامی مهم درارتقاء فعالیت‌های حوزه بانوان برشمرد و تصریح کرد: قرارداریم به معنای درست از مشارکت واقعی جمعیت بانوان که بخش عظیمی از جمعیت جزیره کیش را تشکیل می دهند بهره ببریم . مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت‌‌: پارلمان زنان باید با ایجاد کمیته‌های تخصصی از ظرفیت‌های موجود زنان و توانمندیهای درخور توجه بانوان کیش در بخش‌های مختلف استفاده کند.

وی با اشاره به وجود کمیته‌های فنی و تخصصی در سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با هم افزایی و تقویت تعاملات کمیته‌های چندگانه پارلمان زنان با کمیته‌های تخصصی سازمان نتایج ارزشمندی حاصل خواهد شد.

مظفری با اشاره به اینکه پارلمان زنان فرصت برای ارائه یک الگوی موفق از همکاری مشترک جامعه فرهیخته ، دانا و اندیشمند زنان کیش با سیستم‌های اداری و اجرایی منطقه و بخش‌های دولتی و خصوصی فراهم خواهدکرد اظهار داشت: در جزیره کیش بخش خصوصی فعال و علاقمندی داریم که منشاء فعالیت‌های ارزشمندی در منطقه هستند و باید از این علاقمندی و مشارکت آگاهانه آنان در روند تقویت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بهره برد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ما باید بستر لازم را فراهم کنیم تا مشارکت بخش خصوصی درحوزه فعالیت‌های اجتماعی افزایش یابد و پارلمان زنان یکی از بهترین بسترهای ایجاد شده برای تقویت همکاری زنان با سیستم‌های اداری و اجرایی و بخش خصوصی کیش است.

غلامحسین مظفری با بیان اینکه ما علاقمندیم از توانمندی‌های بانوان در سازمان منطقه آزاد کیش در جهت توسعه پایدار منطقه بهره مند شویم گفت‌‌: بی تردید در روند پیشرفت کیش و توسعه همه جانبه و ماندگار منطقه باید از ظرفیت‌های ارزشمند زنان فرهیخته کیش و حضور موثر بانوان در تمام عرصه‌ها بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه کار‌های خوبی در عرصه پژوهشی و فعالیت‌های اجتماعی بانوان انجام شده که باید برای استمرار و تقویت آنها برنامه ریزی کرد، بر ضرورت توسعه فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها و استفاده ازظرفیت‌های ارزشمند بانوان در این حوزه تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از عملکرد خوب معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره امور زنان منطقه آزاد کیش درجهت ارتقای فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه زنان از بانوان جزیره کیش خواست با مشارکت در برنامه‌های مختلف زمینه رشد همه جانبه و پیشرفت جزیره کیش را فراهم کنند.

وی از تلاش سازمان منطقه آزاد کیش برای راه‌اندازی بازار عرضه صنایع دستی با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی بانوان خبر داد .

مظفری با تجلیل از خانواده‌های معزز شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب و دفاع مقدس افزود: مادران شهدا برترین نمونه مادران فداکار و ایثارگر کشور هستند.

رئیس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش نیز در ادامه این مراسم،‌ با تبریک عید ولادت حضرت زهرا(س)و دهه مبارک فجر گفت‌‌: زنان ایرانی در طول تاریخ نشان داده‌اند که در هر فضایی که فرصت‌های برابر برای آنان مهیا باشد، می‌توانند شایستگی‌های ذاتی خود را به نمایش گذارند .

عالمه خسروی، حضور پررنگ دختران در دانشگاه‌ها و تکاپوی پرنشاط آنان در عرصه‌های اقتصادی و کارآفرینی و درخشش‌های روزافزونشان در رشته‌های علمی و هنری و ورزشی را نشانه‌های آشکار توانمندیهای ارزشمند زنان برشمرد و یادآور شد:‌ همچنان قله‌های فتح‌ناشدۀ بسیاری باقی است که نیازمند هموار شدن مسیر و بسترسازی‌های حقوقی، فرهنگی و اجتماعی است و دیر یا زود، گام‌های توانمند زنان بر فراز آنها نیز استوار خواهد شد. وی افزود: اگرچه سخن گفتن از این سیرت و منش منحصر به یک روز از تقویم نیست، اما اختصاص نام زن برای روز ولادت این بانوی بزرگ، علامتی است که راه را گم نکنیم و بدانیم مسیر تعالی و فضیلت‌اندوزی در کدام سو قرار دارد. بر اساس این گزارش اجرای موسیقی توسط گروه دانش‌آموزی هور،گروه موسیقی سنتی دینگو با هنرنمایی بانوان استان هرمزگان ، گروه موسیقی جام جم، شعرخوانی و پخش کلیپ‌هایی با موضوع مادر و همچنین نقش زنان در پیروزی انقلاب بخش‌های متنوعی از مراسم جشن روز زن در کیش بود.