طی حکمی از سوی غلامحسین مظفری، داریوش سلیمی به عنوان سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد.

به گزارش ایلنا؛ جلسه معارفه سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری با حضور غلامحسین مظفری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، صبح چهارشنبه 17 دی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

مظفری در این جلسه ضمن اشاره به شایستگی و تجربیات ارزنده داریوش سلیمی، سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش بر اهمیت تعامل میان دستگاه‌های اجرایی در این منطقه تاکید کرد و گفت: با توسعه زیرساخت‌های جزیره کیش، بسترهای لازم جهت معرفی این منطقه به عنوان پایلوتی برای ایران هوشمند در سطح کشور فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با تدوین برنامه راهبردی سه ساله سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف این منطقه با جدیت تمام ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که در آستانه پایان دوره دوازدهم دولت تدبیر و امید هستیم و جزیره از نظر ساختاری متفاوت‌تر از دیگر مناطق آزاد است، خاطرنشان کرد: با هم افزایی دیگر مناطق آزاد کشور اقداماتی از جمله  «آی تی، پنجره واحد، ارتقای کیفیت و سرعت برنامه‌های تدوین شده، تفاهم‌نامه حمل و نقل هوشمند» با جدیت تمام دنبال می‌شود.

مظفری بر لزوم اجرای تفاهم‌نامه‌های امضا شده با مجموعه‌های مختلف در قالب طرح‌های مطالعاتی اشاره داشت و افزود: تعریف چارچوب کلی برای ارزیابی طرح‌های مطرح شده و همچنین تسریع در اجرای آنها از اولویت‌های اصلی سازمان منطقه آزاد کیش است.

به گفته وی مجموعه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش یکی از ارکان اصلی این سازمان است از این رو با به‌کارگیری دانش روز، فناوری‌ها پیشرفته و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی فشرده در سطوح مختلف بر سرعت و کیفیت فعالیت‌ها افزوده خواهد شد.

وی بر اهمیت فعالیت تمام حوزه‌های سازمان منطقه آزاد کیش از جمله حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در زمینه تامین مالی و به روزرسانی سیستم‌ها اشاره داشت و گفت: در حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری به یک وضعیت مطلوبی رسیدیم و سرمایه‌گذاری و وضعیت طرح‌ها در این منطقه مشخص شده است و تا یک سال آینده شاهده تحولات اقتصادی و عمرانی خواهیم بود.

مظفری با بیان این که هوشمندسازی و شفاف‌سازی زمینه‌ساز آگاهی‌بخشی به فعالان اقتصادی درخصوص فرآیند سرمایه‌گذاری در این منطقه است، یادآور شد: سازمان منطقه آزاد کیش برای جذب و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری در این منطقه یک تعامل سازنده و ارتباط نزدیک با سرمایه‌گذار را ایجاد کرده است. مظفری در ادامه تصریح کرد: نباید به راحتی از کنار موضوعات گذر کنیم، بلکه باید با برگزاری نشست‌های تخصصی با سرمایه‌گذارها نسبت به حل مسائل پیش رو اقدام کنیم. داریوش سلیمی، سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در ادامه این جلسه با اشاره به زمان باقی مانده برای اتمام فعالیت‌های آغار شده و تاکید بر ساماندهی طرح‌های موجود در حوزه‌های مختلف افزود: در حوزه اقتصادی موضوعاتی مانند رمز ارزها، کمک به تبادل ارزی برای رشد و توسعه جزیره کیش در دستور کار این سازمان قرار گرفته و با جدیت تمام این سیاست‌ها عملیاتی و اجرایی خواهد شد.