غلامحسین مظفری: جامعه رسانه‌ای کیش برای تبدیل شدن به الگوی مناسب در سطح محلی و ملی ظرفیت مناسبی دارد.

به گزارش ایلنا: غلامحسین مظفری صبح پنجشنبه چهارم دی‌ماه در بازدید از خانه مطبوعات کیش با تقدیر از عملکرد خوب رسانه‌های منطقه گفت: اصحاب رسانه در معرفی مزیت‌ها و توانمندی‌های جزیره کیش و ترغیب سرمایه‌‌گذاران برای فعالیت دراین منطقه نقش موثری دارند و می‌توانند با ظرفیت رسانه‌ای مناسبی که دراختیار دارند، سازمان منطقه آزاد کیش را برای جذب سرمایه‌‌گذاران توانمند و مجرب یاری کنند.

وی ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه و پیگیری مطالبات مردمی را از دیگر محورهای فعالیت خبرنگاران برشمرد و با بیان اینکه در فضای تعاملی مناسبی که در سطح جزیره کیش حاکم است روند توسعه منطقه سرعت می‌گیرد گفت: بی‌تردید اگر همراهی همدلانه اصحاب رسانه نبود، ظرفیت‌های کیش به شایستگی درسطح ملی و بین‌‌‌المللی معرفی نمی‌شد، ازاین‌رو ما نیز در جهت توسعه همه‌جانبه کیش آماده‌ایم تا از فعالان رسانه‌ای حمایت کنیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش شفافیت و پاک دستی و کاهش بروکراسی‌های اداری را از محورهای سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و با ابراز خرسندی از نگاه هوشمندانه خبرنگاران به مسائل جامعه تاکید کرد: برای مسئولان با حجم فعالیت‌های گسترده درزمینه سیاست‌‌گذاری, تصمیم‌گیری و اجرا، حضور خبرنگاران دلسوز موهبتی است تا بارویکردی نو نیازمندی‌های جامعه را عنوان کرده و با ارائه راهکارهای کارشناسانه روندحل مشکلات و توسعه جامعه را بهبود بخشند.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه مدیریتی سازمان از نقدمنصفانه استقبال می‌کنیم، گفت: نقد صحیح در چارچوب استاندارد و رعایت ضوابط حرفه‌ای و اخلاقی که با رویکرد بهبود وضعیت و ایجاد فضای مطلوب‌تر عنوان شود، راهگشا است اما باید مراقبت کنیم که با نقد نادرست به روند توسعه جزیره لطمه نزنیم.

مظفری در این نشست صمیمانه با بیان اینکه مشارکت همه فعالان رسانه‌ای در تجهیز خانه مطبوعات و رفع نیازمندی‌های آن زمینه فعالیت پایدار این مجموعه و استمرار آن را تقویت می‌کند، درخصوص تامین مکان مناسب برای دفتر مرکزی فعالیت‌های خانه مطبوعات گفت: سازمان در نظر دارد یک مجموعه متمرکز را به تمام رسانه‌های کیش اختصاص دهد تا فضای تعاملی مناسبی برای هم افزایی بیشتر و همکاری صمیمانه رسانه‌های کیش ایجاد شود.

وی افزود: چنین فضایی درکشور بی‌نظیر خواهد بود و الگوی خوبی برای جامعه رسانه‌ای کشور است. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های مصرانه سازمان برای اجرای طرح مسکن ملی مشکلات ساکنان کیش و اصحاب رسانه در زمینه تامین مسکن تا حدود زیادی مرتفع شود.

معاون توسعه مدیریت و سرپرست معاونت اقتصادی سازمان نیز با اشاره به تاکید همیشگی دکتر مظفری بر حمایت از رسانه‌ها گفت: با توجه به نقش حاکمیتی سازمان حمایت‌های مالی درقالب سفارش تولید محتوا و آگهی‌های تبلیغاتی به رسانه‌های فعال درجزیره تعلق گرفته است. آخوندی با بیان اینکه درجهت تخصیص یک ساختمان برای فعالیت متمرکز رسانه‌های مختلف و خانه مطبوعات نیز بررسی‌های لازم انجام شده است تاکید کرد: فعالان رسانه ای برای معرفی ظرفیت‌های منطقه تلاش می کنند و طبیعی است که ما هم علاقمندیم از آنها حمایت کنیم. وی از رایزنی سازمان برای برخورداری فعالان رسانه ای کیش از تسهیلات بیمه تکمیلی خبر داد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان هم با اشاره به سازمان‌یافتگی اقتصادی مناسب در جزیره کیش بر ضرورت تقویت سازمان یافتگی در حوزه فرهنگی و اجتماعی کیش تاکید کرد و گفت: تشکیل خانه مطبوعات، ایجاد و تقویت انجمن‌های مردمی خودجوش و ایجاد پارلمان زنان باهدف ساماندهی فضای فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش در سال‌های اخیر اجراشده است.

سعید پورعلی، صدور 5 مجوز فعالیت جدید برای رسانه‌ها درکیش دردوسال اخیر را مبین تقویت زیرساخت‌ها و پویایی فضای فعالیت رسانه ای درمنطقه عنوان کرد و گفت: ارتقای سطح سواد رسانه‌ای جامعه و طرح مسائل مختلف در فضای مطبوعاتی و مجازی جزیره کیش که نتایج مفیدی به همراه داشت درسایه تعامل هوشمندانه وموفق رسانه‌ها ممکن شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با تجلیل از فعالیت خوب اصحاب پرتلاش جزیره کیش بر ضرورت حمایت همه جانبه سازمان از فعالان رسانه‌ای کیش درجهت بهبود شرایط کار و برخورداری آنان از تسهیلات رفاهی تاکید کرد.