ثبت رکورد عمر نسوز پاتیل در مجتمع فولاد سبا

احمدرضا بخشایی، رئیس واحد تعمیرات نسوز مجتمع فولاد سبا از رکورد عمر نسوز پاتیل شمارۀ 13 با آجر منیزیت کربن به تعداد 174 ذوب خبر داد.

بخشایی ضمن اشاره به صرفه‌جویی تقریبی 30 میلیون ریالی به ازای افزایش عمر نسوز پاتیل در هر ذوب گفت: صرفه‌جویی ناشی از کاهش مصرف نسوز، اعم از نسوز لایه کاری و اشکال ویژۀ نسوز پاتیل، منجر به کاهش مصرف نفر ساعت نیروی انسانی و کاهش مصرف گاز می‌گردد. درواقع اگر نسبت میانگین 140 ذوب را در نظر بگیریم، در حدود 1020 میلیون ریال، به‌جز کاهش هزینه‌های ناشی از انرژی و توقف پاتیل، برای یک پاتیل صرفه‌جویی حاصل شده است.

رئیس واحد تعمیرات نسوز در ادامه، افزایش عمر پاتیل را موجب کاهش توقفات اضطراری ناشی از توقف پاتیل برشمرد و افزود: این موفقیت با اصلاح در فرایند کاری و از طریق تشکیل جلسات بین کارشناسان تأمین‌کننده و واحد نسوز، بهبود کیفیت متریال مصرفی و درعین‌حال بازرسی مناسب و بهره‌برداری مناسب اپراتوری و بازرسی دقیق و به‌موقع از پاتیل طی فرایند به دست آمده است.

مهدی یزدانی کارشناس تعمیرات نیز در این زمینه خاطرنشان کرد: نسوز استفاده‌شده محصولِ شرکت مهرآریان فارس بود که در نهایت با عملکرد مناسب موجب تحقق رکورد جدید در ذوب‌گیری از پاتیل‌های مجتمع فولاد سبا شد.

یزدانی همچنین یادآور شد: رکورد قبلی به تعداد 167 ذوب در خرداد ماه 98 و با همکاری شرکت داخلی مهرگداز در تأمین نسوز مورداستفاده به دست آمده بود.

احمدرضا بخشایی در پایان از حمایت‌های مدیریت محترم، گروه تولید فولادسازی و دفتر فنی تولید مجتمع فولاد سبا و نیز همکاری پیمانکاران محترم تأمین‌کننده و اجرایی تعمیرات نسوز که در کسب این موفقیت تأثیرگذار بودند قدردانی و ابراز امیدواری کرد با ادامۀ حمایت از تولیدکننده‌های داخلی، شاهد موفقیت‌های روزافزون برای فولاد مبارکه باشیم.

    

ادای احترام اعضای تیم فوتبال سپاهان به مقام شهدای دیار مسجد سلیمان

اعضای کاروان سپاهان، با حضور بر سر مزار شهدای دیار مسجد سلیمان به مقام بلند این شهیدان گرانقدر ادای احترام کردند.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، تیم فوتبال سپاهان اصفهان که برای برگزاری مسابقه با تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، عازم این شهر شده است، درمعیت محمدرضاساکت مدیرعامل این باشگاه با حضور بر سر مزار شهید بهنام محمدی و شهدای گمنام شهر مسجد سلیمان با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه ، به مقام بلند این شهدا ادای احترام کردند.

شهید بهنام محمدی ، نوجوان سیزده ساله ای بود که در کنار انجام وظیفه و رساندن مهمات به رزمندگان میهن، با روح بزرگ و دل دریایی اش به قلب دشمن می زد و نهایتا در ۲۸ مهرماه ۱۳۵۹ درجریان حصرخرمشهر، براثر ترکش خمپاره به قلب کوچکش در راه دفاع از میهن به آرزوی خود که همانا شهادت بود نائل آمد.

شایان ذکراست استادیوم فوتبال این شهر که مسابقات لیگ برتر درآن برگزار میشودنیز ، به نام شهید بهنام محمدی مزین شده است.