تفاهم‌نامه دو جانبه میان سازمان منطقه آزاد کیش و کمیسیون گردشگری اتاق ایران به منظور ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک و گسترش تعامل در حوزه گردشگری، صنایع دستی، اقتصاد ورزش، و زیر‌ساخت‌های فن‌آورانه به امضا رسید.

در راستای ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک و استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها و توانایی‌های تخصصی، تفاهم نامه دو جانبه با حضور خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به نمایندگی علی اکبر عبدالملکی «رئیس کمسیون گردشگری»چهارشنبه 28 آبان در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش به امضا رسید.

خسرو نشان در این جلسه بر اهمیت آبادانی بخش‌های مختلف سرزمین ایران اسلامی که یکی از دغدغه‌های اصلی «رونق گردشگری و تحولات اقتصادی» در حوزه‌های مختلف است اشاره داشت و گفت: برای رسیدن به این جایگاه ویژه نیازمند به تدوین برنامه ریزی دقیق  و مدون هست که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.

نشان با بیان این که جزیره کیش در حوزه‌های «اقتصادی، عمرانی، گردشگری» به یک برند مطرح در کشور تبدیل شده است افزود: برند سازی در حوزه‌های مختلف مفهوم عمیقی هست که در این منطقه تحقق یافته است و در مساحت 90 کیلومتر مربع 52هتل ساخته شده و 62 هتل نیز در حال ساخت است.

وی گفت: در برخی از مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ حتی چند نمونه اندکی از این هتل‌های ساخته شده وجود ندارد و مراکز اقامتی در این استان‌ها یکی از مهمترین کمبود‌های موجود در حوزه گردشگری است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد انگیزه در فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه را ظرفیت تاسیسات گردشگری از جمله« 400 مرکز پذیرایی، 24 کلوپ تفریحات دریایی و مجموعه مارینا» که در کشور بی‌نظیر است، اشاره کرد و گفت: با برگزاری هفته‌های فرهنگی و معرفی اقلیم و اقوام استان‌های مختلف در جزیره کیش این منطقه می تواند پایلوت گردشگری هوشمند در کشور شود.