مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از مرکز توسعه سلامت بر لزوم رعایت قوانین بهداشتی از سوی ایرلاین‌ها، مبادی ورودی جزیره، بازارها و مراکز گردشگری تاکید کرد.

به گزارش ایلنا،  غلامحسین مظفری ضمن بازدید از مرکز توسعه سلامت، از تلاش مسئولان و کارکنان این مجموعه قدردانی کرد و گفت: فرصتی فراهم شد تا از عملکرد مرکز توسعه سلامت که از سه ماه پیش تاکنون با تمام ظرفیت و توان، به‌منظور کنترل ویروس کرونا با تلاش خود این فضای آرام و خوب را برای کیشوندان فراهم کردند تشکر کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه کیش جزیره‌ای با ماموریت توسعه صنعت گردشگری در کشور است، افزود: مجموعه تلاش عزیزان ما در مرکز توسعه سلامت، کیش را به‌عنوان الگوی رعایت تمامی پروتکل‌ها در کنترل بیماری معرفی کرد.

وی در ادامه گفت: تلاش بی‌وقفه و سرعت عمل دست‌اندرکاران حوزه سلامت موجب شد تا به نقطه‌ای دست یابیم که در حوزه اقتصادی نیز درگیری بلند مدت تعطیلی کسب و کارها را نداشته باشیم و از فرصت‌های اقتصادی استفاده کنیم و امیدوارم از 25 اردیبهشت با بازگشایی پروازها، مسافران و گردشگران نیز در حفظ این شرایط ما را یاری کنند.

مظفری عنوان کرد: پس از آغاز فعالیت‌های پروازی و ورود مسافران، گردشگران جزیره کیش نیز ملزم به رعایت تمامی موازین و قوانین مصوب بهداشتی این منطقه هستند و شرایط ما در جزیره از سرزمین اصلی سختگیرانه‌تر خواهد بود.

وی همچنین بر لزوم رعایت قوانین بهداشتی از سوی ایرلاین‌ها، مبادی ورودی جزیره، بازارها و مراکز گردشگری تاکید کرد و از تمامی فعالان صنوف کیش خواست تا فاصله‌گذاری اجتماعی، حفاظت فردی و پروتکل‌ها را رعایت کنند که در غیر این صورت اگر بیماری دوباره شیوع پیدا کند به ناچار باید محدودیت‌های سخت‌تری اعمال کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در مرحله جدید فعالیت‌های صنوف در جزیره، نه تنها ماموریت مرکز توسعه سلامت به پایان نرسیده است بلکه قطعا کارکنان این مرکز، مسئولیتی سنگین‌تر برعهده خواهند داشت تا به لطف خدا و تلاش این عزیزان، شرایط خوبی برای کیشوندان، گردشگران و فعالان اقتصادی در پی داشته باشد.

شاخص‌های فضاهای آموزشی کیش باید به شرایط مطلوب برسد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش کیش با اشاره به ظرفیت‌های خوب جزیره، بر لزوم ارتقای سرانه و شاخص‌های آموزشی جزیره تاکید کرد.

به گزارش ایلنا؛ غلامحسین مظفری مدیرعامل این سازمان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شب‌های قدر، درخصوص مصوبات این شورا گفت: خوشبختانه در نخستین جلسه از سال 99 مصوبات بسیار خوبی در شورای آموزش و پرورش با هدف ارتقای زیرساخت‌ها و افزایش کیفیت فضاهای آموزشی انجام شد.

غلامحسین مظفری افزود: با پیشنهاد مسئولان آموزش و پرورش، امکان ایجاد فضاهای فیزیکی آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان جزیره کیش در مهر ماه فراهم می‌شود و در مبحث برپایی امتحانات نهایی و آمادگی برای کنکور نیز مقرر شد تا کارگروهی با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی، موسسه علوم فنون کیش و همکاری اداره آموزش و پرورش جزیره تشکیل و از ظرفیت‌ها و امکانات موجود به بهترین شکل در این زمینه بهره‌برداری شود.

وی در ادامه بیان داشت: استفاده از پتانسیل‌های موسسه علوم و فنون کیش موجب برقراری ارتباط بیشتر اساتید سطح کشور و دانش‌آموزان جزیره و توسعه آموزش‌های آنلاین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیشدر بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیشنهاد تاسیس مدرسه انرژی در کیش که ازسوی آموزش و پرورش جزیره مطرح شد نیز در این جلسه به تصویب رسید که امید دارم پس از مذاکره با گروه مپنا که در زمینه‌های دیگر نیز در کیش فعالیت می‌کند انجام شود و به نتیجه مطلوب و دلخواه در این خصوص دست یابیم.

وی با بیان اینکه موانع فعالیت خیرین مدرسه‌ساز در جزیره کیش مبنی بر عدم واگذاری زمین با مصوبه‌ای در هیات مدیره سازمان برطرف شده است افزود:تشکیل گروه خیرین مدرسه‌ساز در جزیره با استقبال خوبی مواجه شد، به گونه‌ای کهساخت یک مدرسه جدید نیز با کمک این عزیزان در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است. همچنین در مجموع خیرین برای ساخت چهار تا پنج مدرسه دیگر نیز اعلام آمادگی کرده‌اند. مظفری گفت: موضوع مدارس خیرساز با مشارکت مردم و کیفیت خوب از اولویت‌های کار مجموعه سازمان است. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به پیشتاز بودن فضاهای آموزشی جزیره در بحث «مدارس مروج سلامت» عنوان کرد: خیرین مدرسه‌ساز نیز به این موضوع توجه داشته باشند و زیرساخت‌ها را بر اساس توسعه مدارس مروج سلامت فراهم کنند.

وی در پایان از ساخت یک مدرسه جدید در مهر سال‌جاری خبر داد و عنوان کرد: باتوجه به اینکه شاخص‌های فضای آموزشی در کیش وضعیت مطلوبی در استان و کشور ندارد ساخت چندین مدرسه با هدف ارتقای کیفیت آموزش در دستور کار ما قرار دارد که طبیعتا به سال 1400 موکول خواهد شد.

یکی دیگر از موضوعات پیشنهادی مصوب شده در این جلسه، هیات امنایی شدن مدارس بود که تشریح آن به جلسه بعدی شورا موکول شد.