در پانزدهمین جلسه شورای سلامت کیش، بازگشایی دفاتر مشاوران املاک،رنت کار‌ها، آرایشگاه‌ها، آبمیوه فروشی‌ها،اغذیه فروشی‌های بیرون بر و همچنین رفع مسدودی نوارهای ساحلی به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا؛ محمدرضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت در پانزدهمین نشست این شورا، ضمن تبریک هفته سلامت به مدافعان سلامت در مرکز توسعه سلامت کیش و کادر درمان بیمارستان گفت: پیک اول بیماری با همکاری و همدلی کیشوندان عزیز، تلاش تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه سلامت و همچنین کمک بخش‌های خصوصی و دولتی به سرعت مهار شد به گونه ای که در بیمارستان کیش به عنوان الگوی موفق کنترل اپیدمی بیماری کرونا ،طی سه روز گذشته هیچ بیماری بستری نشده و عدم شیوع ویروس در حال کنترل و مدیریت است.

رضانیا با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای سلامت کیش در جلسه پیشین، مقرر شد تا تمامی اصناف گروه کم خطر به صورت پلکانی فعالیت خود را آغاز کنند افزود: با نظارت حوزه حمل و نقل شرکت عمران،آب و خدمات و رعایت تمامی پروتکل‌های در نظر گرفته شده، فعالان بخش اجاره خودرو(رنت کار) از شنبه ششم اردیبهشت می توانند فعالیت خود را آغاز کنند. وی گفت: تمامی فعالان حوزه رنت کار پس از ثبت نام در سامانه SALAMAT.GOV.IR و دریافت نامه از حمل و نقل موظف به رعایت مسائل بهداشت فردی و محافظتی، ضدعفونی مکرر دفتر کار و خودرو و همچنین رعایت فاصله‌‌‌گذاری اجتماعی هستند. سخنگوی شورای سلامت کیش همچنین از بازگشایی دفاتر مشاران املاک و نمایشگاه‌های اتومبیل با ثبت نام در سامانه SALAMAT.GOV.IR و دریافت کد بازگشایی که تا پنجم اردیبهشت تمدید شده است خبر داد و عنوان کرد: رعایت ضوابط و پروتکل‌ها در بازگشایی بسیار مورد تاکید است و عدم رعایت این موارد موجب دریافت اخطاریه خواهد شد.

دکتر رضانیا در ادامه، فعالیت آب میوه فروشی‌ها و کافی شاپ‌ها در صورت رعایت موارد بهداشتی و آماده سازی آب میوه و قهوه تازه در حضور مشتری، تنها به صورت بیرون بر را بلامانع برشمرد و بر رعایت مسائل ضدعفونی و رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد.

رضانیا افزود: در خصوص آرایشگاه‌های مردانه و زنانه نیز پروتکلی در حال تدوین است که در جلسه ای با حضور نمایندگان صنفی آرایشگاه‌ها در جامعه بازاریان ارزیابی، ابلاغ می شود و به اجرا در می آید که هر آرایشگاهی که بتواند این ضوابط و شرایط را رعایت کند، با امضای تعهدنامه در جامعه بازاریان و مرکز توسعه سلامت کیش، فعالیت خود را از سر گیرد.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های کاشت ناخن، مژه، پاکسازی صورت و هر فعالیتی پوستی که موجب خطر برای مراجعان باشد ممنوع است و اگر تخلفی در این زمینه باشد، قطعا با توجه به قوانین به مدت 1 ماه پلمپ خواهد شد.

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به رفع مسدودی تمامی مسیرهای منتهی به نوار ساحلی و ضدعفونی تمامی آلاچیق‌ها در طول روز بیان داشت: با رفع مسدودیت نوار ساحلی، ایستگاه‌های دوچرخه نیز با رعایت پروتکل‌های مخصوص بهداشتی تدوین شده می توانند زیر نظر بخش نظارت موسسه ورزش و تفریحات سالم، با دارا بودن وسائل حفاظت فردی و ضد عفونی مکرر دوچرخه‌ها فعالیت کنند.

رضانیا بر عدم تجمع در سواحل اشاره کرد و گفت: استفاده از پارک بازی کودکان تا اطلاع ثانوی ممنوع است تا بیماری به منازل منتقل نشود.