مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، برنامه‌ریزی‌های جدی به منظور ایجاد فضای مناسب میزبانی از رویدادهای بزرگ ورزشی جهان را یکی از ماموریت‌های مهم ورزشی کیش برشمرد. به گزارش ایلنا؛ غلامحسین مظفری در نخستین جلسه هیات امنای موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش که به منظور تبیین سیاست‌ها و تشریح ساختار جدید این موسسه برگزار شد، با تاکید بر اهمیت جایگاه ورزش گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مجموعه سازمان ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه جزیره است. افزود: دیدگاه ما این است که ورزش بعنوان ظرفیتی فراگیر در ارائه خدمات به کیشوندان و گردشگران و همچنین کمک به رونق و پیشرفت ورزش کشور اهمیت بسزایی دارد. وی گفت: خوشبختانه جزیره کیش با دارا بودن شرایط مطلوب و پتانسیل‌های بسیار بالا در رشته‌های مختلف ورزشی می‌‌تواند با برنامه‌ریزی جامع و همه جانبه یکی از قطب‌های مهم در رونق حوزه ورزش کشور باشد. مظفری در ادامه عنوان کرد: توقعی که ما از مسئولان حوزه ورزش جزیره داریم به گونه‌ای است که در ارائه خدمات به کیشوندان و ورزشکاران و همچنین در گردشگری ورزشی فعالیت پویایی داشته باشد .

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های ورزش باید به‌گونه‌ای باشد که هم در ابعاد ورزش قهرمانی و هم ورزش همگانی فعالیت‌های شاخص و برجسته‌ای انجام شود تا بستر و زیرساخت‌های مناسب برای استعدادیابی ورزشی در کیش فراهم شود. وی افزود: برپایی رویداد‌های ملی و بین‌‌المللی در طول سال در جزیره کیش باید با کمک فدراسیون‌های ورزشی، مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد و پس از آن، مقدمات برگزاری آنها در کیش فراهم شود . در ادامه این نشست، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ورزش در سطح جهانی بعنوان یک صنعت درآمدزا مطرح است و از دیدگاه اقتصادی نباید از این حوزه غافل شد. ناصر آخوندی با اشاره به به فراهم ساختن شرایط و بستر لازم برای مشارکت و حضور فعال بخش خصوصی در ورزش افزود: فعالیت بخش خصوصی می‌تواند به پویایی و شکوفایی و همچنین ارتقاء کیفیت ورزش جزیره کیش کمک کند .  معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، توجه به برگزاری رویدادهای ورزشی بین‌‌المللی در جزیره را موجب رونق این منطقه آزاد دانست و عنوان کرد: برنامه‌ریزی کارشناسی شده می تواند به بهره وری ورزش و رشد و رونق این حوزه کمک شایانی کند. محمد رضا مداح مدیر کل حوزه ریاست مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست بر همگرایی و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: برای ارتقای ورزش کیش و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، توجه به ورزش به جهت اهمیت اجتماعی و فراگیر بودن آن همواره مورد تاکید مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد کیش بوده و می‌تواند در رشد و رونق و توسعه کیش نقش بسزایی داشته باشد. مدیر عامل شرکت سرمایه‌‌‌گذاری و توسعه کیش و عضو هیات امنای موسسه ورزش نیز در این جلسه استراتژی را کلید موفقیت ورزش جزیره عنوان کرد و گفت: قرار گرفتن موسسه ورزش در مجموعه هولدینگ شرکت سرمایه‌‌‌گذاری و ورود به بورس می‌تواند آغاز گر تحول اساسی در ورزش کیش باشد .

 سعید نظری افزود : در این مسیر باید شرایط لازم را برای مشارکت فعال بخش خصوصی و تقویت بعد اقتصادی ورزش را فراهم کنیم تا این حوزه یکی از بازوان اصلی کیش در رشد و توسعه باشد.

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد موسسه ورزش، بر لزوم ارتقای کیفیت در ارائه خدمات ورزشی و آموزشی و واگذاری امور به بخش خصوصی تأکید.

امیری خراسانی همچنین برون سپاری امور اجرایی و نظارت برای کاهش هزینه‌ها و تجاری سازی در ورزش را حائز اهمیت خواند و گفت: این موضوع به اشراف بر سیاست‌‌‌گذاری کلان موسسه ورزش کمک می‌کند.