مجموعه کرنش به حافظ با حضور غلامحسین مظفری و گونتر اوکر در جزیره کیش به نمایش درآمد.  به گزارش ایلنا، آثار چاپی هنرمند شهیرآلمانی «گونتر اوکر» با عنوان «کرنش به حافظ» دوشنبه 14 بهمن در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش به نمایش درآمد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این آیین با قدردانی از برگزار کنندگان نمایشگاه به ذکر خاطره ای از کاربرد دوگانه ابزار در دنیا اشاره کرد که جایی می تواند اشاعه دهنده صلح باشد و جایی تصویر خوفناکی از جنگ ترسیم کند.

وی افزود: دنیای عجیبی است که گاه یک ابزار کاربردی مانند میخ می‌تواند روزگاری توسط گروهی مانند طالبان به عنوان ابزاری برای کشتن انسان‌ها  بکار گرفته شود و در جایی دیگر ابزار خلق زیباترین آثار هنری شود که آقای گونتر اوکر از آن بهره برده است.

مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با اشاره به پیوندهای دیرینه فرهنگ‌های دو کشور ایران و آلمان به ویژه در حوزه اندیشه و هنر و ادبیات از ارتباط معنوی گوته با اشعار حافظ و ترجمه برخی آثار شعرا و نویسندگان ایرانی توسط هنرمندان آلمانی اشاره کرد و افزود: بسیاری از اندیشمندان کشور آلمان از فرهنگ شرق و هنرمندان شرقی در تالیفات و آثار خود الهام گرفته اند و فرهنگ غنی شرق در آن‌ها تاثیر گذار بوده است.

در این نمایشگاه ۴۲ اثر هنری و تجسمی از هنرمند و نقاش معاصر «گونتر اوکر» که باالهام از اشعار حافظ، شاعر و عارف بزرگ ایرانی خلق شده در معرض دید عموم قرار گرفته است.