انتصاب جدید در حوزه ورزش جزیره کیش

رئیس جدید هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی منطقه آزاد کیش با حکم رئیس این فدراسیون منصوب شد. به گزارش ایلنا؛ به پیشنهاد محمد تقی امیری خراسانی، مدیر عامل موسسه ورزش و تفریحات سالم، محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا،شیرجه و واترپولوی جمهوری اسلامی ایران، طی حکمی؛علی عرب را به عنوان رئیس هیأت شنا،شیرجه و واترپولوی منطقه آزاد کیش منصوب کرد.

    

انتخاب سرپرست تیم منتخب بدمینتون ایران از جزیره کیش 

مربی تیم بدمینتون جزیره کیش به عنوان سرپرست تیم منتخب ایران در مسابقات بین‌‌المللی جام فجر انتخاب شد.  به گزارش ایلنا؛ مسابقات بین‌‌المللی بدمینتون جام فجر از دوم تا بیستم بهمن به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد که تیم منتخب ایران با سرپرستی سیامک احمدی یکی از مربیان با تجربه کیش در این رقابت‌‌‌ها حضور دارد. مسابقات بین‌‌المللی بدمینتون جام فجر در تقویم فدراسیون درج شده است و به سبب لحاظ شدن نتایج این تورنمنت در رنکینگ جهانی، برای ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است.

    

پایان مسابقات راگبی ساحلی جام سردار شهید سلیمانی در کیش 

مسابقات راگبی ساحلی آقایان، «جام سردار شهید قاسم سلیمانی» با معرفی تیم برتر به کار خود پایان داد.  به گزارش ایلنا؛ این رقابت‌‌‌ها با حضور 6 تیم در 2 گروه برگزار شد که تیم‌‌‌های پسران شیراز، کرمان ، سردار اسلامشهر در گروه یک و تیم‌‌‌های کنگره 60 ، داتیس شیراز و خمسه زنجان در گروه دو، در محل پلاژ آقایان به مصاف هم رفتند. در مرحله مقدماتی،  تیم‌‌‌ها به صورت دوره ای با یکدیگر رقابت کردند و چهار تیم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که تیم‌‌‌های کنگره 60 و داتیس شیراز با پیروزی برابر پسران شیراز و سردار اسلامشهر به دیدار فینال رفتند. در فینال این دوره از مسابقات تیم کنگره 60 با پیروزی برابر داتیس، عنوان قهرمانی را ازان خود کرد، داتیس در جایگاه دوم ایستاد و تیم پسران شیراز با پیروزی برابر حریفش به مقام سوم رسید. همچنین تیم کرمان به عنوان تیم اخلاق برگزیده و مهدی طاهری از تیم سردار اسلامشهر به عنوان فنی ترین بازیکن این دوره از رقابتها معرفی شد.

    

میزبانی کیش از دو رویداد بین‌المللی تنیس 

جزیره کیش با ظرفیت بالای میزبانی از مسابقات ورزشی، بهمن امسال میزبان مسابقات بین‌‌المللی سطح A زیر 14 سال آسیا و تور تنیس جهانی جوانان زیر 18 سال از کشور‌‌‌های مختلف می شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این دو تورنمنت بین‌‌المللی که از سوی کنفدراسیون تنیس آسیا (ATF)به کیش محول شده است، در گرامیداشت دهه مبارک فجر و دو بخش پسران و دختران از 5 بهمن آغاز می شود و تا 19 بهمن ادامه خواهد داشت. در این دوره از رقابت‌‌‌ها تنیسورهایی از ایران، هند، نپال، سوریه و تاجیکستان در بخش پسران و تنیسورهایی از ایران در بخش دختران با یکدیگر به رقابت می پردازند. با توجه به اینکه مسابقات سطح A بالاترین سطح مسابقات نوجوانان تنیس آسیا است، قهرمان این رقابت‌‌‌ها 1200 امتیاز در رده بندی آسیایی کسب خواهد کرد که «مسیح صلاح» داور نشان سفید کشورمان سرداوری این دوره را بر عهده خواهد داشت. همچنین مسابقات تور تنیس جهانی جوانان زیر 18 سال نیز به سرداوری حسن لاچینانی داور نشان سفید کشورمان برگزار خواهد شد. گفتنی است میزبانی تور مسابقات 10 هفته‌ای سطح A بین‌‌المللی در قاره آسیا ، سال 2019 بر عهده کشورهای امارات متحده عربی و بحرین در غرب آسیا بوده است و با رایزنی فدراسیون تنیس ایران، میزبانی دو هفته ای این رقابت‌ها در سال 2020 به کشورمان داده شد.