استقرار تیم سازمان انتقال خون هرمزگان در جزیره کیش

تیم خونگیری سازمان انتقال خون هرمزگان ، برای دریافت خون اهدایی ساکنان و گردشگران، از امروز دوشنبه سوم آذر در بیمارستان کیش مستقر شد. به گزارش ایلنا، تیم زیر مجموعه سازمان انتقال خون هرمزگان، از ۳ تا ۵ آذر در بخش تالاسمی بیمارستان کیش به اهداء کنندگان خون خدمات ارائه می‌دهد.  شرایط سنی اهدا کنندگان از 18 تا 60 سال و وزن بالای 50 کیلوگرم می باشد و اهدا کنندگان پیش از اهدای خون باید با مصرف وعده غذایی مقوی و مایعات کافی و اجتناب از مصرف هرگونه دارو، از ساعت 10 تا 16 با در دست داشتن کارت ملی به بخش تالاسمی بیمارستان مراجعه کنند. گفتنی است مراجعه کنندگان باید هرگونه سابقه حساسیت های دارویی یا غذایی و یا بیماری‌های ویروسی را به پزشک اطلاع دهند و حداقل 10دقیقه پس از اهدا در بیمارستان حضور داشته باشند.

    

جزیره کیش میزبان نخستین دوره مسابقات بین المللی رباتیک دانش‌آموزی

نخستین دوره از مسابقات بین المللی رباتیک، با حضور دانش آموزان خارجی مقیم ایران از 14 کشور در کیش آغاز شد. به گزارش ایلنا؛ دانش آموزان خارجی مقیم ایران از ۱۴ کشور آفریقایی، آسیایی و اروپایی، از دوم تا پنجم آذر، میهمان پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف کیش در این دوره از مسابقات شدند. دکتر علی سلک غفاری رئیس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف کیش در آیین افتتاحیه این مسابقات؛ هدف از برگزاری این رویداد را آشنایی دانش آموزان خارجی مقیم ایران با پیشرفت های حوزه فناوری کشورمان، تقویت همکاری های بین المللی، معرفی ظرفیت ها و توانمندی های علمی و آموزشی، آشنایی با جاذبه های جزیره کیش و زمینه سازی برای جذب دانشجو در پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد.

دکترعلی سلک غفاری افزود: 51 دانش آموز خارجی مقیم ایران از کشورهای مختلف، در قالب ۱۴ گروه و به مدت سه روز با هم رقابت می کنند و در پایان با حضور مقامات کشوری و سفرای کشورهای مختلف از ۳ تیم برتر تجلیل می شود.

گفتنی است حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس و شهرهای مختلف ایران مشغول به تحصیل هستند.

    

در لیگ برتر هندبال بانوان :

تیم هواپیمایی کیش میزبان تیم ذوب آهن اصفهان می شود

در هفته پنجم لیگ برتر هندبال بانوان‌، تیم هندبال شرکت هواپیمایی کیش با تیم ذوب آهن اصفهان رقابت می کند.

به گزارش ایلنا؛ دو تیم شرکت هواپیمایی کیش و ذوب آهن اصفهان جمعه 8 آذر ساعت 11 در سالن چندمنظوره المپیک کیش به مصاف هم می روند. گفتنی است تیم های تاسیسات دریایی تهران،اشتادسازه مشهد،طرقبه شاندیز مشهد، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، ذوب آهن اصفهان، نفت و گاز گچساران، نیروی زمینی کازرون و شرکت هواپیمایی کیش، 8 تیم حاضر درلیگ برتر هندبال بانوان هستند.