ادامه روند روبه‌رشد کیفیت محصولات فولاد مبارکه

مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه، از ادامه روند روبه‌رشـــد کیفیت محصولات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با تعریف اقدامات اصلاحی و اجرای آن با همکاری نواحی تولیدی، روند کیفیت محصولات شرکت در 6 ‌ماهه اول سال 1398 در شاخص‌های اساسی بهبود قابل‌ توجهی داشته است.

 سعید نقیه، در این خصوص اظهار کرد: رسالت واحدهای کنترل کیفی، آزمایشگاه‌ها و پشتیبانی فنی مشتریان در فرایند مدیریت کیفیت شرکت فولاد مبارکه، حصول اطمینان از انطباق مشخصات فنی مواد اولیه ورودی، محصولات تولیدی در خطوط مختلف تولید و محصولات نهایی نواحی با دستورالعمل‌های مربوطه، استانداردهای ملی و بین‌المللی با توجه به درخواست و حساسیت‌های مشتریان است.

مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که کنترل و پایش محصول در راستـــــای ارتقــــای کیفیـــــت محصــــولات، رضایت‌مندی مشتریان و حفظ اعتبار و منافع شرکت فولاد مبارکه، با تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه تأمین می‌گردد، اظهار کرد: کیفیت را فرایندهای تولید می‌سازند، ولی کنترل و پایش و طبقه‌بندی عیوب و ارزیابی انطباق به عهدۀ واحدهای یادشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که کیفیت در فولاد مبارکه چه جایگاهی دارد افزود: کیفیت در شرکت فولاد مبارکه از ورود مواد اولیه و مصرفی شامل سنگ‌آهن، گندله، آهن اسفنجی، آهک، انواع نسوز، انواع فروآلیاژها، انواع روانکارها و... شروع و تا فرایند ذوب و ریخته‌گری و همچنین تولید محصولات نهایی ورق گرم، ورق سرد و محصولات پوشش‌دار ادامه می‌یابد.

وی در خصوص فرایند نمونه ‌برداری‌ها اذعان کرد: این فرایند با انجام 500 هزار نمونه ‌برداری، یک‌ میلیون تست و انجـــــام 100درصد بازرسی‌های کیفی انجام می‌گیرد و با رسیدگی به ادعای مشتریان تا محل کارخانه مشتری ادامه می‌یابد.

سعید نقیه با اشاره به اهمیت تولید محصولات کیفی و با ارزش افزوده بالا گفت: از شاخص‌ترین محصولات ویژه که در 6 ماهه اول 1398 در شرکت فولاد مبارکه تولید شده است می‌توان به ورق‌های مورداستفاده در صنایع نفت و گاز و خودروسازی و همچنین ورق‌های ضدخوردگی اشاره کرد که با همت و تلاش همه واحدهای مربوطه انجام شده است.

وی با بیان این‌که در همه نواحی شرکت رشد فزاینده کیفیت را شاهد بوده‌ایم گفت: به‌عنوان مثال بازده کیفی محصول در مجتمع فولاد سبا در سال 1396 به میزان 93.01 درصد، در سال گذشته به میزان 93.91 و در 6 ماهه نخست سال 1398 به میزان 95.67 درصد افزایش یافته است.

مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد در پایان با تأکید بر این‌که کلیه تست‌ها و بازرسی‌های کیفی بر روی محصولات جدید انجام شده و تأیید شرکت‌های نفت و خودروسازی نیز کسب گردیده است، در همین راستا از تمامی کارکنان که کیفیت را با جدیت فزاینده در دستور کار خود قرار داده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.