کیش میزبانی شایسته در نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان

برنامه‌ریزی و امکانات مناسب و هماهنگی بین تمام دست اندرکاران برگزاری نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان، باعث درخشش کیش در میزبانی از این دور مسابقات شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با بیان این مطلب و اینکه جزیره کیش از ماه ها قبل جهت برگزاری شایسته نخستین دوره مسابقات قهرمانی کبدی جوانان جهان خود را آماده کرد؛ افزود: این رقابت ها در حالی در جزیره کیش برگزار شد که تمامی امکانات میزبانی با همکاری و برنامه ریزی فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران، سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه ورزش و تفریحات سالم آماده شد و در این میان، برای میزبانی هر چه با شکوه این رقابت ها تمامی ارگان ها، سازمان ها و نهادهای جزیره و دست اندرکاران ورزش جزیره کیش همکاری شایسته ای را انجام دادند.

دکتر امیری خراسانی با قدردانی از دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران و تمامی دست اندرکاران جهت برگزار شدن موفق و با شکوه این رقابت ها گفت: نخستین دوره رقابت های کبدی قهرمانی جوانان جهان از تاریخ 20 آبان در سالن چند منظوره المپیک کیش به عنوان سالن اصلی مسابقات و سالن تنیس روی میز مجموعه المپیک به عنوان سالن تمرین تیم ها آغاز شد و عصر جمعه با قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید  و مراسم اختتامیه مسابقات هم به طرز با شکوهی برگزار شد.

شایان ذکر است این رقابت ها با حضور 13 تیم از کشورهای ایران، کنیا، بنگلادش، پاکستان، تایلند، چین تایپه، مالزی، ترکمنستان، دانمارک، عراق، افغانستان، آذربایجان و سریلانکا طی 4 روز در 4 گروه برگزار شد که در گروه A  ایران، مالزی، تایلند و ترکمنستان، گروهB پاکستان، دانمارک، آذربایجان، در گروه C چین تایپه، بنگلادش، افغانستان و در گروه D  سریلانکا، عراق، کنیا حضور داشتند که به صورت دوره ای در دور مقدماتی به رقابت پرداخته و از هر گروه 2 تیم به دور بعد صعود کردند.

در مرحله یک چهارم نهایی چین تایپه، ایران، دانمارک، کنیا، سریلانکا، پاکستان، بنگلادش، تایلند به صورت حذفی رقابت کردند و تیم های ایران، کنیا، پاکستان، بنگلادش به دور نیمه نهایی رسیدند. در این مرحله نیز تیم های ایران و کنیا با شکست حریفان خود به مرحله نهایی راه یافتند که عصر جمعه ۲۴ آبان مسابقه فینال این رقابت‌ها در سالن چند منظوره المپیک با حضور مقامات بین المللی و کشوری و مسئولین جزیره کیش و حضور پرشور ورزش دوستان و علاقه مندان به این رشته برگزار شد و در نهایت تیم ملی کشورمان موفق شد با نتیجه 42 بر 22 مقابل کنیا به برتری رسیده و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

کنیا در جایگاه دوم ایستاد، پاکستان و بنگلادش هم به عنوان سوم مشترک دست یافتند.

در همین راستا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت کسب عنوان قهرمانی نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در جزیره کیش پیام تبریکی به شرح زیر ارسال کرد:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم»   

کسب عنوان قهرمانی نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در جزیره کیش را به فدراسیون کبدی، بازیکنان و مربیان تیم ملی و ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان عزیز کشورمان صمیمانه تبریک می گویم.

 این موفقیت نشانه دیگری از اهتمام جوانان عزیز کشور برای فتح قله های پیشرفت و ترقی است و حکایت از آن دارد که جوانان ایرانی در عرصه های ورزشی نیز عزم خود را برای رسیدن به سکوهای افتخار جزم کرده اند.

از خدای متعال کسب موفقیت های پی در پی برای ورزشکاران کشور و عزت روزافزون ملت ایران و سرافرازی فرزندان غیرتمند این دیار را خواستارم .

غلامحسین مظفری

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل