دراولین دوره مسابقات کشتی جام کیش 

جام قهرمانی در کیش ماند 

اولین دوره مسابقات چهارجانبه جام کیش به همت هیئت کشتی جزیره کیش و با مشارکت جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری جزیره کیش در روز ملی کیش برگزار گردید.  به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم کشتی جزیره کیش در مرحله فینال با قرار گرفتن در مقابل تیم قدرتمند کشتی اصفهان توانست با شکست قاطع این تیم به عنوان تیم اول، نخستین دوره مسابقات کشتی جام کیش معرفی شود. علی ابراهیمی رئیس هیئت کشتی جزیره کیش در نشست خبری در حوزه برگزاری این مسابقات عنوان نمود، با توجه به تجربه برگزاری مسابقات جام تختی در سالهای پیشین و پتانسیل بالای این رشته ورزشی در جزیره زیبای کیش، امکان برگزاری مسابقاتی در این سطح، و با عنوان جزیره کیش، ضمن ایجاد بستر معرفی مجدد جزیره کیش خواهد توانست به عنوان رویداد ویژه و ماندگار در کنار سایر برنامه های تبلیغی و اجرایی روز کیش ثابت و ماندگار شود. وی افزود: برنامه ریزی های جامعی در خصوص برگزاری مسابقات جام کشتی کیش، در سالهای آتی و در سطح بین المللی در حال انجام بوده و قطعا با حمایت بخش خصوصی و البته حمایتهای ویژه سازمان منطقه آزاد کیش دستیابی به این مهم را در دستور کار قرار داده ایم. علی خدادادی، ریاست هیئت مدیره جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش ضمن حضور در فینال این مسابقات، سطح مسابقات را مطلوب و حمایت از ورزش جزیره کیش به عنوان یک بازوی کمکی در حوزه جذب گردشگر را از مهمترین اولویتهای، امروز در طراحی استراتژی جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش عنوان کرد. سینا عباسی مدیر عامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز، توجه به گردشگری ورزشی را به عنوان یک پتانسیل نادیده گرفته شده تا به امروز قلمداد نمود و برگزاری چنین مسابقاتی با هویت ثبت در تقویم رویدادهای جزیره کیش و استفاده از تمامی پتانسیل های جذب مسافر یعنی دفاتر و آژانسهای مستقر در جزیره کیش را به عنوان یک هدف میان مدت برای افزایش سرانه گردشگری رویداد محور در جزیره مطلوب و امیدوارکننده قلمداد کرد. 

    

کیش، میزبان نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان 

نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان با حضور دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برخی مقامات کشوری و بین المللی دوشنبه 20 آبان در سالن چند منظوره المپیک کیش آغاز خواهد شد.  به گزارش ایلنا؛ در این دوره از مسابقات کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان، دانمارک، کنیا، عراق، تایوان، سریلانکا، مالزی، تایلند، ترکمنستان، بنگلادش، اوگاندا، ترکیه و آذربایجان حضور دارند. همچنین ورزشکاران کشورهای کنیا، مالزی، عراق، دانمارک، ایران و پاکستان به همراه رؤسای فدراسیون های لبنان و مالزی وارد جزیره کیش شده‌اند. شایان ذکر است نخستین دوره مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان تا روز جمعه ۲۴ آبان ادامه خواهد داشت.

    

پیروزی ارزشمند تیم هیات هندبال کیش مقابل صدرنشین رقابت‌ها 

تیم هیات هندبال کیش مقابل تیم تاسیسات دریایی صدرنشین لیگ به پیروزی ارزشمند دست یافت.  به گزارش ایلنا؛ در هفته سوم از پانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال بانوان یادواره شهدای زن ورزشکار، تیم هیات هندبال کیش جمعه ۱۷ آبان میزبان  تاسیسات دریایی صدرنشین لیگ بود که در پایان تیم هندبال هیات فوتبال کیش در یک بازی پرشور و  پرهیجان با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ مقتدرانه پیروز میدان شد. تیم تاسیسات دریایی علیرغم این شکست، باز هم با تفاضل گل در صدر جدول باقی ماند و هیات هندبال کیش با کسب امتیاز برتری این دیدار به رده سوم جدول صعود کرد.