درنشست دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور بر حمایت قاطع از بخش خصوصی و اطمینان بخشی به آنان تاکید شد.  به گزارش ایلنا؛  دکتر مظفری در این دیدار با اشاره به تشکیل شورای مطالعات راهبردی و تدوین نقشه راه ، گزارش مفصلی از برنامه میان مدت سه ساله کیش را به همراه اقدامات انجام شده در خصوص طرح‌های عمرانی انجام شده ، درحال انجام و نیمه تمام فعال شده، بحث پسماند، ساخت و توسعه تصفیه خانه فاضلاب و پروژه‌های زیر ساختی شامل بندر و فرودگاه را به اطلاع معاون اقتصادی رییس جمهور رساند.

همچنین در این نشست، مشکل زیرساختی کیش در زمینه برق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه خواستار دخالت دولت در تعیین مالکیت شرکت آب و برق کیش و اتصال برق این منطقه به شبکه سراسری شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار، ایجاد پایگاه‌های آموزشی برای سازمان‌ها و موسسات فعال در زمینه آموزش‌های هوایی و دریایی، تاسیس اقامتگاه‌های ویژه گردشگران سلامت و تقویت اکوتوریسم با بهره گیری از طبیعت بکر جزیره هندورابی را از جمله محورهای تهیه بسته‌های سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در جزیره هندورابی اعلام کرد.

  اقدامات انجام شده در کیش و شناسایی فرصت سرمایه گذاری و تهیه کتابی دراین خصوص برای سرمایه گذاران نیز یکی دیگر از محورهای گفتگوی این نشست بود که معاون اقتصادی رییس جمهور با مثبت خواندن این اقدامات از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خواست با حمایت همه جانبه از فعالیت‌های بخش خصوصی زمینه را برای رونق اقتصادی منطقه فراهم کند.

همچنین دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در این نشست با بیان این که کیش، منطقه بی نظیر در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری است از برنامه‌های راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز رضایت کرد و از دکتر مظفری خواست تا با پیگیری این برنامه‌ها و بهره گیری از مشاوران با تجربه، تهیه و تدوین برنامه ریزی بلند مدت  را نیز برای جزیره کیش در دستور کار قرار دهد.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، از زیر ساخت‌های انجام شده در کیش استقبال کرد و آن را عامل مهمی در اطمینان بخشی به سرمایه گذاران دانسته و افزود: توجه به زیرساخت‌های کیش و گسترش و توسعه آن و اتمام پروژه‌های نیمه تمام که اکنون در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است؛ کاهش ریسک سرمایه گذاری و اطمینان بخشی به سرمایه گذاران را به دنبال خواهد داشت،

معاون اقتصادی رییس جمهور به جایگاه جزیره کیش در صنعت گردشگری و امکانات ایجاد شده در این جزیره اشاره کرد و خواهان مراودات گردشگری این منطقه با کشورهای همسایه بویژه ترکیه شد.

در این نشست درخصوص 400 ابزار مالی  که مرکز پژوهش‌های بازرگانی معرفی کرده است بحث و گفت و گو و پیشنهاد شد برای کمک به سرمایه گذران، میتوان ازاین ابزارها استفاده کرد. دکتر مظفری در این دیدار از دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور که در قالب رویداد کیش اینوکس 2019 از  27 تا 30 آبان  در کیش برگزار می شود دعوت کردند.