ساحل شرقی جزیره کیش ساماندهی و بهسازی می‌شود

نوار ساحل شرقی جزیره به منظور بهره‌گیری بهتر از طبیعت و استفاده مفید از امکانات گردشگری موجود در این مسیر ساماندهی می‌شود.

به گزارش ایلنا، با توجه به اینکه مسیر حدفاصل اسکله تفریحی و پلاژ آقایان به عنوان یک فضای چشم‌نواز گردشگری، بیشترین جذابیت را برای گردشگران وشهروندان دارد، عملیات ساخت پیاده‌روها و ساماندهی ارائه خدمات گردشگری این منطقه در دستور کار شرکت عمران،آب و خدمات قرار گرفت.

مهندس امین صفایی، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات در این خصوص گفت: فرسودگی و عدم کارآیی پیاده رو ساحلی حدفاصل اسکله تفریحی و پلاژ آقایان موجب شده است تا در بسیاری از موارد مسیر اختصاصی دوچرخه‌سواری به‌عنوان پیاده‌رو مورد استفاده گردشگران و شهروندان قرار گیرد که این موضوع بدلیل عرض کم مسیر دوچرخه و تداخل کاربری، خطرات جدی به دنبال داشته و گاهی منجر به تصادف و حوادث نیز شده است.

وی افزود: به منظور رفع معضلات و فراهم کردن بستر لازم برای ساماندهی ساحل، تعیین حریم و رعایت حقوق شهروندان، پیاده‌رو اختصاصی ساحلی به طول 1200 متر در این محدوده ایجاد کردیم که ضمن تفکیک مسیرهای پیاده و دوچرخه، موجب آسایش و ایمنی می‌شود.

لازم به ذکر است، در مرحله بعدی، ساماندهی پیاده‌رو ساحل مرجان اجرا خواهد شد.