نمایشگاه رونق تولید ملی با شعار «نهضت ساخت تولید داخل» با حضور شرکت فولاد مبارکه و بیش از 40 شرکت داخلی در محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی پل شهرستان اصفهان، با دو رویکرد اساسی لزوم حمایت از تولید داخلی با رونمایی از دستاوردهای صنعتگران و دانشمندان ایرانی، و نیز نمایش نیازهای وارداتی صنایع برگزار شد.

 در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمسیون ویژه تولید ملی و سید حسن قاضی‌عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان از غرفه فولاد مبارکه بازدید کردند و از نزدیک با فرایند بومی‌سازی این شرکت آشنا شدند.

قانون رفع موانع تولید تصویب شده است

حمیدرضا فولادگر در این خصوص گفت: به‌منظور حمایت از تولید ملی و رونق تولید، علاوه‌بر قانون رفع موانع تولید، قانون حداکثر استفاده از تولید داخل تصویب شده است. طبق این قانون هیچ شرکت دولتی، نیمه‌دولتی و شرکت‌های خصوصی‌ای که از امکانات دولتی استفاده می‌کنند، تا قبل از حصول اطمینان از عدم امکان تولید کالا در داخل، اجازه واردات از خارج از کشور را نخواهند داشت.

فولاد مبارکه درزمینه بومی‌سازی خوب عمل کرده است

در ادامه، قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: فولاد مبارکه درزمینه بومی‌سازی خوب عمل کرده است. این شرکت بایددر ادامه هم تا حد امکان نیازهای خود را در داخل تهیه کند تا باعث بهبود روند ایجاد اشتغال شود.

وی ضمن تأکید بر این‌که فولاد مبارکه باید با برنامه‌ریزی بلندمدت و با این دیدگاه که تحریم‌ها همواره برقرار خواهد بود، نیازهای خود را از داخل تهیه کند، تصریح کرد: این رویکرد باعث می‌شود تولیدکنندگان داخلی توانمند شوند و بتوانند با تولیدکنندگان خارجی رقابت کنند.