مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش از روند رو به پیشرفت جزیره در حوزه سرمایه گذاری و فعال شدن طرح‌های نیمه تمام ابراز خرسندی کرد.

به گزارش ایلنا؛ دکتر مظفری در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران، حامیان و برگزار کنندگان این جشنواره گفت: امسال پس از گذشت 22سال از برگزاری نخستین جشنواره تابستانی، انتظار ما این است که روند اجرای این برنامه‌ها هر سال بهتر از سال گذشته باشد.

وی ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری هر چه بهتر بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش افزود: هرچند توقع ما از بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش بیش از این بود  اما علیرغم تبلیغات دیر هنگام جشنواره و وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور که بر رونق کسب و کار  در جزیره کیش نیز بی تاثیر نبوده است، امسال تجربه خوبی در این مسیر داشتیم و تلاش همه عزیزان برای برپایی جشنواره قابل ستایش است و امیدوارم با تدابیر ستاد و دبیرخانه،  بیست و سومین جشنواره تابستانی کیش مسیر بهتری را پیش رو گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص جشنواره سال آینده اظهار داشت: با ایجاد فضای مناسب و بهتر می توانیم شاهد اتفاقات بهتر و رویداد‌های بزرگتر در جشنواره آتی باشیم چرا که در جزیره کیش شعار محوری ما این است که  یا کاری انجام نشود یا به بهترین کیفت انجام شود. وی افزود: منطقه آزاد کیش و این جزیره زیبا مدیون و مرهون زحمات و تلاش‌ها افراد در دوره‌های مختلف است و این فرصت خدمتی برای مجموعه ما است تا تمام توان خود را به کار گیریم و از ظرفیت‌ها برای رضایتمندی سرمایه گذاران، گردشگران شهروندان کیش استفاده کنیم. دکتر مظفری در ادامه این مراسم با ابراز خرسندی از امور در حال اجرا در جزیره کیش  گفت: جلسات مختلفی برای بررسی و تبادل نظر با سرمایه گذران قدیمی صاحب نام کیش در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری داشتیم و با توجه به پیشنهادها سرمایه‌گذاری‌های جدید و فعال شدن طرح‌های متوقف و منفعل شده، علیرغم مشکلات اقتصادی کشور، این حجم سرمایه‌گذاری‌ها در جزیره، در مقایسه با سرزمین اصلی نوید بخش آینده بسیار خوبی برای کیش است.

وی در پایان عنوان کرد: امید دارم با همکاری و همراهی همه عزیزان به ویژه بومیان جزیره کیش بتوانیم  برای آبادانی جزیره تلاش کنیم و در این میان اطمینان دارم که در آینده نزدیک شاهد رویداد‌ها و اتفاقات بسیار خوبی در منطقه آزاد کیش خواهیم بود و  تا سه سال آینده این جزیره قابل مقایسه با وضعیت کنونی نخواهد بود.

دیدار مسئولان ارشد وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش 

در نشست مظفری با باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت همکاری‌های طرفین در خصوص توسعه فضاهای درمانی مورد گفت‌وگو قرار گرفت. 

به گزارش ایلنا، در این نشست که با حضور دکتر مظفری مدیرعامل این سازمان، دکتر داودی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی و دکتر اسدی مدیرکل مشارکت‌های اقتصادی وزارت بهداشت هفتم شهریور در سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد طرفین در خصوص فضاهای درمانی و زیر ساخت‌های موجود، راهکارهای لازم جهت گسترش فعالیت‌های این حوزه و  توسعه و گسترش گردشگری سلامت در جزیره کیش مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر مظفری در این دیدار با بیان این که  بستر سازی‌ها و موقعیت‌های بسیار خوب سرمایه گذاری که در حال حاضر در کیش فراهم شده است مرهون تلاش‌ها افرادی است که در دوره‌های مختلف به ویژه ٣٠ سال اخیر فعالیت داشته اند اظهار داشت: گذشته از موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوایی این منطقه، بستر سازی‌ها و کارهای بزرگی که در کیش انجام شده است نوید بخش روند رو به توسعه این منطقه است.

وی افزود: در بسیاری از حوزه‌ها با یک نگاه کارشناسی، به شرایط مطلوب کیش پی می بریم و می توان از آن در جهت رونق همه جانبه بهره برد و موجب اتفاقات بزرگ شد، چرا که بخش‌هایی از این جزیره تمدن، سابقه و ثروتی است که مغفول مانده و ما به سراغش نرفتیم، در صورتی که باید به بهترین شکل از آن استفاده شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به ترکیب و انتخاب افراد در هیات امنا بیمارستان که هر یک از لحاظ جایگاه در سطح بالایی قرار دارند، بر انجام فعالیت‌های خاص و ویژه در مجموعه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش تاکید کرد و گفت: با توجه به حضورکلیدی ترین افراد حوزه بهداشت، درمان، تامین اجتماعی و سازمان منطقه آزاد کیش در هیئت امنا بیمارستان، توقع ما نیز نسبت به فعالیت در این مجموعه بیشتر است و به دنبال انجام فعالیت‌های بزرگ هستیم.

مظفری با بیان اینکه جزیره کیش با ٩٠ کیلومتر وسعت باید پایلوت کارهای جدید و متفاوت با سرزمین اصلی باشد گفت: امیدوارم بتوانیم بهترین‌ها را در کیش رقم بزنیم و رویداد‌ها و موفقیت‌های این منطقه به عنوان الگو در دیگر مناطق کشور مورد استفاده قرار گیرد چرا که این فرصت خدمت برای ما و ثروت و اندوخته ای خاص برای مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش و کشور است و می توان به بهترین شکل از آن بهره گرفت.

دکتر مظفری در ادامه افزود: ما باید با بهره گیری از فرصت‌های پیش رو، فضای خوبی از لحاظ علمی و خلق ثروت در جهت رسیدن به آرامش و خدمات رسانی به مردم ایجاد کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به ظرفیت پذیرش و میزبانی از ٢ میلیون گردشگر سالانه در جزیره کیش گفت: طرح‌هایی در حال انجام است که این ظرفیت را به ٦ میلیون گردشگر افزایش می دهد تا در کنار ورود مسافران و گردشگران داخلی، شاهد حضور گردشگران سلامت از کشور‌های دیگر به جزیره کیش باشیم و به خوبی از این امکانات و ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی تنها معضل حال حاضر برای جذب گردشگران سلامت را محدودیت در سیستم حمل و نقل گردشگران خارجی بر شمرد و گفت: با توجه به محدودیت‌های پروازی که از نظر من قابل حل می باشد باید با همکاریهای سازمان هواپیمایی کشور این مشکل را به حداقل برسانیم و امیدوارم با ایجاد فعالیتی پایدار، سال‌ها شاهد آثار مثبت این اقدامات و بستر سازی‌ها باشیم.

در پایان این دیدار دکتر مظفری ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های لازم طرفین گفت: با توجه به نظرات مساعد هر دو طرف، پروپوزالی تهیه و در یک چارچوب کلی تفاهم نامه ای تنظیم شود تا امکانات مورد نیاز را با همکاری بخش خصوصی مهیا و در آینده با مبحث دهکده سلامت ترکیب و تلفیق کنیم تا مایه خیر و برکات باشد. لازم به ذکر است که راه‌اندازی مرکز طب سنتی با رویکرد استفاده از مزیت‌های جزیره از نظر آب و هوایی و دریایی در اولویت قرار داشته و اداره کل طب سنتی وزارت بهداشت طرحی را در این زمینه بزودی ارائه خواهد کرد.