در هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور، تیم فولادمبارکه سپاهان با یک گل از سد میهمانش گذشت.

پس از شایعاتی که گفته می شد ورزشگاه نقش جهان برای دیدار دو تیم فولادمبارکه سپاهان و ماشین سازی تبریز آماده نمی‌شود، ولی خوشبختانه اینگونه نشد و طلایی پوشان اصفهانی  ۷ شهریورماه در ورزشگاه نقش جهان میزبان شاگردان رسول خطیبی بودند که در نهایت توانست با تک گل علی قربانی ماشین سازی را بدرقه کند.

گل‌: علی قربانی دقیقه ۲۱ برای سپاهان

اخطار: سجاد شهباززاده (دقیقه ۵۸)، کی روش استنلی (دقیقه ۸۴) از سپاهان و محمد مسلمی پور (دقیقه ۸۴) از ماشین سازی

ترکیب تیم سپاهان اصفهان: سید پیام نیازمند، عزت‌الله پورقاز، جورجی وولسیانی، مرتضی منصوری، سعید آقایی، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، امید نورافکن، محمد محبی(۶۶- رضا میرزایی(۲+۹۰- شایان مصلح))، سجاد شهباززاده، علی قربانی(۶۱- کی‌روش استنلی)

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم ماشین سازی تبریز: حامد لک، شاهین توکلی، فریرا دوس سانتوس، عزیز معبودی، بابک مرادی(۴۶- محمد مسلمی‌پور)، احمدرضا زنده‌روح، سید محمد خرم‌الحسینی(۵۹- اتابک زارعی)، شاهین ثاقبی(۵۶- مسیح زاهدی)، سامان نریمان‌جهان، فرید بهزادی‌کریمی، علی آل‌کثیر

سرمربی: رسول خطیبی

داور: حسن اکرمی، کمک داورها: حسین ظهیری، هادی طوسی، میلاد قاسمی، سعادت وفا پیشه، کیوان علی محمدی

شرح بازی: با شروع بازی، این شاگردان قلعه نویی بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند، اما در لحظاتی ماشین سازی در ضد حملات خطرناک نشان داد ، با این حال سپاهان تسلط خود را بر بازی حفظ کرد و موقعیت های بیشتری را نسبت به حریف ایجاد کردند که یکی از این موقعیت ها توسط علی قربانی در دقیقه 21 به گل تبدیل شد و سپاهان با همین گل پای به نیمه دوم گذاشت.

با شروع 45 دقیق دوم سپاهان سعی در حفظ برتری خود داشت و ماشین سازی نیز توان حمله به روی دروازه نیازمند را نداشت. سپاهانی ها در نیمه دوم یک پنالتی هم توسط گئورگی ولسیانی از دست دادند، اما به دومین سه امتیاز متوالی در این فصل دست یافتند .

شرح گل‌: روی ارسال مرتضی منصوری از سمت راست، علی قربانی با یک ضربه سر توپ را به درون دروازه وارد کرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۴- شوت مهدی کیانی پس از توپ ربایی با واکنش حامد لک همراه شد.

دقیقه ۳۱- ارسال کرنر امید نورافکن با ضربه سر بازیکن سپاهان همراه شد که با برخورد به دروازه بان ماشین سازی به کرنر رفت.

دقیقه ۳۳ - کرنر ارسالی، محبی را در موقعیت خوبی قرار داد که ضربه سر وی به دیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۴۰- شوت بازیکن تیم ماشین سازی با مهار پیام نیازمند همراه شد.

دقیقه ۸۳- روی خطای بازیکن ماشین سازی بر روی کی‌روش استنلی، برای سپاهان اعلام پنالتی شد که این پنالتی توسط گئورگی ولسیانی خراب شد.

دقیقه 90+2- ضربه سرکش مهاجم ماشین سازی تبریز از کنار دروازه نیازمند زوزه کشان به بیرون رفت.