نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: از بعضی خواهران که حالت ولنگار دارند، خواهش می‌کنم اگر به هیچ جهت توجیه نمی‌شوید به دلیل عشق فاطمه(س) با حجاب شوید.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته مشهد با تاکید بر اینکه این تبدیل تهدید و ضربه دشمن تا امروز در کنار مرقد مطهر وجود دارد، گفت: در ۸۴ سال قبل یک حرکت سرکوبرگانه‌ای توسط رضاخان در کنار قبر امام هشتم(ع) صورت گرفت و گوهرشاد بصورت قتل‌گاه درآمد و کسانی که با کشف حجاب مبارزه می‌کردند به خاک و خون کشیده شدند و رضاخان فکر کرد با این کشتار مساله کشف حجاب به عنوان جریان قطعی جاگیر می‌شود و اما بعد ۸۴ سال، این روز زمانی برای زنان و مردان مسلمان در حمایت از اصل حجاب شد. 

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس ادامه داد: یک انحرافی در پندار عده‌ای پیش آمده و فکر می‌کنند حادثه گوهرشاد در خصوص مبارزه با کلاه پهلوی بود و البته مرحوم احتشام در این جمع کلاه پهلوی را برداشت و پاره کرد و گفت همه مظاهر این فرهنگ غلط را می‌خواهم از بین ببرم؛ اما قیام مردم برای مبارزه با کشف حجاب بود چرا چندی قبل آن پادشاه افغانستان در ترکیه زنش را کشف حجاب کرده بود و می‌خواست از خراسان به افغانستان برود و وقتی به سبزوار رسید مردم این شهر اجازه ندادند یک فاسق از شهر آنها عبور کند.

وی افزود: تحریک مردم سبزوار توسط علامه بهلول بود و منبرهای داغی رفت و مردم راه را بر اتومبیل پادشاه افغانستان بستند. دستگاه پلیس رضاخانی مرحوم بهلول را تعقیب کرد و ایشان به مشهد آمد و آیت الله قمی به عنوان مبارزه با کشف حجاب از اینجا به تهران رفته بودند و گفته بودند من می‌روم به رضاخان ثابت کنم که کشف حجاب درست نیست و بعد التماس می‌کنم. 

از اینجا که رفتند در تهران ایشان را محاصره کردند و به حضرت عبدالعظیم بردند و بعد به عراق تبعید کردند. 

وی ادامه داد: حجاب یک واقعیت است. انگلیس وقتی رضاخان را در خط براندازی اسلام مستقر کرد در مقام براندازی دین دو کار کرد و می‌خواست روحانیت و حجاب را از بین ببرد. دید همان نقشی که روحانیت دارد حجاب هم در اعتلای اسلام دارد . در جامعه‌ای که زنان با حجاب هستند، جوان دیندار بار می‌آید اما در جامعه‌ای که زنان بی‌حجاب باشند این مساله باعث می‌شود دین از جوان گرفته شود.

وی افزود: از بعضی خواهران که حالت ولنگار دارند، خواهش می‌کنم اگر به هیچ جهت توجیه نمی‌شوید به دلیل عشق فاطمه(س) با حجاب شوید. وقتی خیمه‌های نوه‌های فاطمه(س) را آتش زدند اول که عمه آمد گفتند عمه حجاب بیاور که خودمان را از نامحرم حفظ کنیم. اگر اهل منطق نیستید به عشق فاطمه(س) باحجاب شوید. امروز دشمن روی بی‌حجابی زن‌های ما حساب کرده است. من با استفاده از حضور فرمانده ناجای کشور وظیفه می‌دانم از طرح اخیر آنها تشکر کنم.