اعزام اعضای کاروان ورزش ایران به سی‌و‌سومین دوره بازی‌های المپیک از هفته آینده با اعزام اولین گروه کادر سرپرستی آغاز می‌شود که سه‌شنبه ۲۶ تیر انجام خواهد شد. 

مناف هاشمی سرپرست کاروان ایران همراه با فرید فتاحیان مدیر امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک و معاون کاروان در قالب این گروه و زودتر از دیگر اعضا عازم پاریس می‌شوند تا ثبت‌نام نهایی اعضای کاروان ایران را انجام دهند. از ۲۹ تیر نیز اعزام تیم‌های ورزشی آغاز می‌شود. ورزشکاران ایران و مربیان‌شان به محض ورود به پاریس در دهکده ورزشکاران مستقر می‌شوند.

البته اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که قرار است پیش از شروع باز‌ی‌های المپیک اردوی مشترکی با تیم ملی فرانسه و مصر داشته باشند، زودتر از دیگر ورزشکاران راهی پاریس خواهند شد اما آنها در بدو ورود به پاریس در دهکده ورزشکاران مستقر نمی‌شوند. چهار عضو این تیم همراه با اعضای کادر فنی ۲۶ تیر و همراه با گروه نخست کادر سرپرستی به پاریس سفر می‌کنند. 

این سفر البته به منظور برپایی اردوی تدارکاتی است. اعزام تیم‌های ورزشی ایران به پاریس بر اساس برنامه زمان‌بندی بازی‌های المپیک تا اواسط مسابقات ادامه دارد و همزمان نیز بازگشت‌شان به ایران از اواسط بازی‌ها انجام می‌شود.