به گزارش فوتبال 360، استقلال، مدعی اول کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم محسوب می‌شود و آبی‌پوشان پایتخت توانسته‌اند از 24‌مسابقه قبلی‌شان در فصل جاری، 53‌امتیاز به‌دست آورند تا در مقایسه با پرسپولیسِ رده‌دومی یک امتیاز برتری داشته باشند. شاگردان جواد نکونام که می‌دانند در صورت کوچک‌ترین لغزش، احتمال دارد صدرنشینی‌شان از دست برود، برای رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ برتر در فصل جاری راه چاره‌ای جز کسب بردهای سریالی ندارند؛ همان‌طور که 2‌بازی اخیرشان را با کسب امتیاز کامل به پایان بردند. آبی‌ها در دیدار بعدی خود که روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد، باید به مصاف تراکتور در تبریز بروند و بدون‌شک مصاف با تراکتورِ رده چهارمی، سخت‌ترین نبرد استقلالی‌ها تا پایان فصل جاری محسوب می‌شود. به‌ویژه آنکه شاگردان جواد نکونام باید در تبریز مقابل سرخ‌پوشان قرار گیرند و بدون‌شک جو ورزشگاه یادگار امام تبریز هم می‌تواند علیه شاگردان جواد نکونام باشد و شرایط را برای آن‌ها در مسیر کسب 3‌امتیاز دشوارتر کند.

 

رکورد بهتر استقلالی‌ها
استقلالی‌ها تاکنون در تاریخ لیگ برتر 31‌بار برابر تراکتور تبریز به میدان رفته‌اند و 3‌دوئل دو تیم هم در جام حذفی بوده است. ضمن آنکه تیم‌های استقلال و تراکتور تجربه رویارویی در رقابت‌های لیگ آزادگان، لیگ تخت جمشید، جام شهدا و جام نقش جهان را هم در کارنامه خود دارند. در 31‌نبرد لیگ برتری دو تیم، 13‌برد سهم استقلال بوده و 10‌بار هم تراکتوری‌ها برنده شده‌اند و 8‌نبرد میان دو تیم هم با نتیجه تساوی خاتمه پیدا کرده تا از این حیث آبی‌پوشان آمار بهتری را از خود به جای گذاشته باشند. در مجموع رویارویی‌های دو تیم در همه رقابت‌ها هم 27‌برد در 55‌مسابقه سهم استقلال بوده و 14‌بار هم تراکتوری‌ها برنده شده‌اند و 14‌مسابقه با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

 

به دنبال
                                       چهارمین برد پیاپی
شاگردان جواد نکونام در دور رفت لیگ بیست‌وسوم موفق شدند در ورزشگاه آزادی تهران برابر تراکتور با گلزنی ایمان سلیمی و گوستاوو بلانکو به پیروزی برسند و 3‌امتیاز ارزشمند جدال با تیمِ خمس را به‌دست آوردند. ریکاردو سا پینتو هم پیش از آنکه ایران را ترک کند، توانست 2‌برد پیاپی و مهم برابر تراکتوری‌ها به‌دست آورد؛ برد اول در جام حذفی بود که زمینه‌ساز صعود استقلال به جمع 16‌تیم برتر شد و آخرین برد سا پینتو در لیگ برتر فوتبال ایران هم مقابل تراکتور بود که به بدترین شکست تاریخ تراکتور در لیگ برتر تبدیل شد و آبی‌ها با نتیجه 7 بر یک حریف تبریزی را در هم کوبیدند و حالا امیدوارند که بتوانند در مسابقه چهارشنبه، چهارمین برد پیاپی خود برابر تراکتور را به‌دست آورند.
خاطرات شیرین دهه 80
آبی‌پوشان پایتخت در 3 مقطع از تاریخ توانسته‌اند 4‌بار برابر تراکتور به پیروزی برسند. در وهله نخست، در فاصله دور برگشت هفتمین دوره لیگ آزادگان تا دور رفت نهمین دوره این رقابت‌ها بود؛ جایی‌که استقلالی‌ها در این فاصله زمانی توانستند 4‌برد پیاپی را با نتیجه 5 بر یک، 4 بر یک، 3 بر 2 و 3 بر یک به‌دست آورند و بعد از 4 برد پیاپی، تراکتوری‌ها موفق شدند در دور برگشت نهمین دوره لیگ آزادگان از استقلال در تهران امتیاز بگیرند. استقلالی‌ها همچنین بعد از تساوی برابر تراکتور در دور برگشت نهمین فصل از رقابت‌های لیگ آزادگان، دوباره بردهای سریالی خود برابر تراکتور را جشن گرفتند و توانستند در 4‌بازی پیاپی با نتایج 3 بر یک، 5 بر یک، 4 بر صفر و یک بر صفر به پیروزی برسند که بردهای 4 بر صفر و یک بر صفر آبی‌ها در اولین دوره لیگ برتر فوتبال ایران بود که آن‌ها توانستند هم در مسابقه رفت و هم در دیدار برگشت برابر تراکتور به پیروزی برسند و بعد از آنکه تراکتور به لیگ دسته اول رفت و دوباره به سطح اول فوتبال ایران بازگشت، آن‌ها در نخستین رویارویی موفق شدند در نهمین دوره لیگ برتر برابر استقلال در تبریز امتیاز کسب کنند.

 

تاریخ تکرار می‌شود؟
آبی‌پوشان پایتخت بعد از شکست تلخ در فینال جام حذفی، در دور رفت لیگ بیستم با هدایت محمود فکری در تبریز بردی 3 بر یک را مقابل تراکتور جشن گرفتند و بعد از آن در دور برگشت هم موفق شدند با هدایت فرهاد مجیدی با نتیجه 2 بر یک از سد حریف تبریزی بگذرند. برد در بازی رفت‌وبرگشت لیگ بیست‌ویکم با هدایت مجیدی و با نتایج مشابه یک بر صفر باعث شد تا شمار بردهای پیاپی استقلال مقابل تراکتور به عدد‌4 برسد اما شکست 2گله آبی‌ها در تبریز مقابل تراکتور با هدایت ریکاردو سا پینتو، اجازه نداد تا آن‌ها به پنجمین پیروزی پیاپی خود برابر حریف تبریزی برسند. شاگردان نکونام بعد از حدود 2‌سال حالا به دنبال تکرار تاریخ هستند و امیدوارند که بتوانند برای چهارمین‌بار در تاریخ رویارویی‌های استقلال و تراکتور، برای این تیم 4‌پیروزی پیاپی را جشن بگیرند و گامی بلند به سوی کسب عنوان قهرمانی لیگ 
بیست‌وسوم بردارند.