جذب یک هافبک بازیساز و خلاق چیزی که از ابتدای فصل دغدغه‌ بزرگ مدیران سپاهان و البته امیر قلعه نویی بوده، است. بختیار رحمانی و ولادمیر کومان به همین منظور به سپاهان اضافه شدند و البته انتظارات را برآورده نکردند.

 سر انجام در یکی از عجیب‌ترین نقل و انتقالات نیم‌فصل محسن مسلمان ضمن باقی ماندن در شهر اصفهان، از ذوب‌آهن جدا شد و به تیم سپاهان پیوست. مسلمان احتمالا همان مهره‌ای خواهد بود که جای خالی‌اش در مرکز زمین در تمام بازی‌های سپاهان احساس می‌شد. هافبکی که در خط میانی می‌تواند مکمل خوبی برای مهدی کیانی جنگنده باشد. 

پاس‌های دقیق، تسلط روی توپ و البته تکنیک و خلاقیت بالای مسلمان در فاز هجومی، سپاهان را در نیم‌فصل دوم وارد شکل تاکتیکی جدیدی خواهد کرد. سپاهان با داشتن مسلمان علاوه بر برتری در کانال‌های کناری زمین که بارزترین ویژگی این تیم در نیم‌فصل اول بود حالا می‌تواند در بازیسازی از کانال میانی هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. جذب علی قربانی و محسن مسلمان احتمالا سپاهان متفاوتی را راهی نیم‌فصل دوم مسابقات خواهد کرد. تغییر آرایش از 1-4-1-4 به 2-4-4 و استفاده از دو مهاجم هدف احتمالی‌ترین شکل ترکیب سپاهان در نیم‌فصل دوم خواهد بود، لاین آپی که در بازی تدارکاتی برابر تیم اسکوپی مقدونیه هم مورد آزمایش قرار گرفت. 

در این شکل بازی مهندس لیگ برتر قطعا یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان قلعه‌نویی خواهد بود. محسن مسلمان در نیم‌فصل اول با میانگین 1/81 لمس توپ در هر 90 دقیقه برترین بازیکن ذوب‌آهن از این حیث بود که نشان از میل بالای این بازیکن برای در دست داشتن نبض بازی دارد و ارسال یک پاس کلیدی در هر 90 دقیقه از او هافبکی ساخته که اگر در فرم ایده‌آلش باشد، می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان هر  مسابقه‌ای باشد.