لوئیس انریکه حتی یک قدم از تصمیمی که در مورد امباپه گرفته عقب‌نشینی نکرده و آن را در لوکلاسیک نیز تکرار کرد. آن هم به فاصله اندک تا مهمترین بازی فصل برابر بارسا.خشمگین با پیام مرموز: بازی روانی با امباپه

به گزارش ورزش سه، نبرد کلاسیک فوتبال فرانسه بین المپیک مارسی و پاری سن ژرمن، با پیروزی 0-2 برای پاریسی‌ها همراه بود. در این بازی بار دیگر شاهد ژست جنجالی جدیدی از کیلیان امباپه بودیم. فوق ستاره پاریس در نیمه دوم تعویض شد در حالی که تیمش 10 نفره با یک گل پیش بود. 

امباپه که از این تعویض ناراحت بود و عصبانی به سمت نیمکت رفت، اگرچه سرمربی اسپانیایی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی تکرار کرد که در تصمیماتش به دنبال بهترین‌ها برای تیم است و علاوه بر این، او گفت که از سوالات راجع به امباپه خسته شده است.

در دقیقه 63 بازی بود که امباپه به دستور لوئیس انریکه تعویض شد و ژست او درحالیکه دوربین ‌تلویزیونی روی صورتش زوم کرده بود به همه نشان داد ستاره فرانسوی از این تصمیم به ‌شدت دلخور است. انریکه قصد داشت سه تعویض انجام دهد که اولین تعویض به نام ‌امباپه بود.‌

ستاره فرانسوی که در این بازی چیز زیادی از او ندیده بودیم درحالی که دلخوری خود را ‌به همه نشان داده بود زمین را ترک کرد تا گونچالو راموس جای او را پر کند. گونچالو ‌راموس در نهایت گل دوم تیمش را نیز به ثمر رساند.

این اولین بار نبود که امباپه بعد از اعلام جدایی‌اش در پایان فصل توسط انریکه تعویض می‌شد. قبل از این تصمیم بزرگ، به ندرت حتی در بازی‌های کم اهمیت شاهت تعویض او بودیم اما هفته‌هاست که شرایط او در پی اس جی دستخوش تغییر شده است.

امباپه ساعتی بعد از اتمام بازی در اینستاگرام خود عکسی را منتشر کرد که سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی باعث شده است. در این تصویر، کاپیتان در لحظه تعویض، پشت به دوربین و در حالی که بازوبند را در دست خود گرفته، در زیر باران دیده می‌شود. او ناراحتی خود را یا به خاطر تعویض و یا به دلیل اینکه یکشنبه آخرین لو کلاسیک قبل از ترک پاری سن ژرمن بود، نشان داد. تصویری که بحث برانگیز شده است.

امباپه در هفت بازی اخیر لیگ فرانسه تنها یک بازی را کامل انجام داده است، آن هم در مون پلیه، در هفته بیست و ششم، مسابقه‌ای که در آن هت تریک کرد و پی اس جی را به پیروزی رساند. 

از زمانی که در اواسط فوریه از طریق بیانیه غیررسمی باشگاه تایید کرد که تمدید نخواهد کرد، جایگاه مطمئنش را از دست داده است. یا قبل از 90 دقیقه تعویض شده یا حتی از دقیقه یک روی نیمکت نشسته است. در بازی برابر موناکو وقتی بین دو نیمه تعویض شد، روی سکوها رفت و بازی را کنار مادرش تماشا کرد. موردی که برای روزهای زیادی در موردش حرف زده شد.

چیزی که حداقل امروز مورد سوال نیست این است که امباپه در بازی‌هایی که برای پاری سن ژرمن بر خلاف لیگ فرانسه، اهمیت بالاتری دارد، مانند بازی چهارشنبه مقابل رن در نیمه نهایی جام حذفی یا در دو رویارویی لیگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا به ترتیب در روزهای 10 و 16 آوریل تعویض نخواهد شد. حداقل در حال حاضر اینطور به نظر می‌رسد اما چرا؟ 

لوئیس انریکه نه مقابل رئال سوسیداد در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا و نه در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل نیس، کیلیان را تعویض نکرد.

در هر صورت به نظر می‌رسد رابطه لوئیس انریکه و امباپه خوب باشد حتی موقتی و برای مصلحت تیم اما سرمربی پاری سن ژرمن تصمیمش را گرفته که تیمش را به بازی بدون فوق ستاره‌اش عادت دهد. 

روز چهارشنبه برابر رن، در نیمه نهایی جام حذفی، هر دو به دنبال این هستند که تیم پاریسی را برای اولین بار در سه سال گذشته به اولین فینال قدیمی‌ترین تورنمنت فوتبال فرانسه هدایت کنند و سپس 10 روز بعد برابر بارسا در پارک دو پرنس، مهمترین بازی فصل، از راه خواهد رسید و بعید است امباپه یک دقیقه را هم روی نیمکت تلف کند.