فدراسیون جهانی وزنه‌برداری آخرین رده‌بندی وزنه‌برداران برای کسب سهمیه المپیک را اعلام کرد که بر اساس آن سه وزنه‌بردار کشورمان کماکان در رده المپیکی حضور دارند. در دسته 89 کیلوگرم میرمصطفی جوادی با ثبت مجموع ۳۸۴ کیلو در مسابقات جهانی ریاض، در رتبه پنجم قرار دارد. در صدر این گروه، دایان لی از چین ایستاده که در مجموع ۱۲ کیلوگرم بالاتر از جوادی رکورد خود را ثبت کرده است. نفر دوم کارلوس می ناصر از بلغارستان با رکورد ۳۹۵، ییسون لوپز لوپز از کلمبیا با ۳۹۰ کیلوگرم سوم و کیدومار جیووانی والنیلا سانچز از ونزوئلا با ۳۸۵ کیلوگرم نفر چهارم دسته ۸۹ کیلو است.

در دسته ۱۰۲ کیلوگرم رضا دهدار با رکورد ۳۹۰ کیلوگرم ثبت شده در مسابقات جهانی کلمبیا، در رده نهم قرار دارد. صدر این گروه در اختیار هوان هوا لیو از چین با ۴۰۴ کیلوگرم است. فارس الباخ از قطر و اکبر ژورایف از ازبکستان هر دو با رکورد مجموع ۴۰۰ کیلوگرم، نفرات دوم و سوم گروهی هستند که دهدار با آنها رقابت دارد. در دسته ۱۰۲+ کیلوگرم نیز علی داوودی با رکورد ۴۵۲ کیلوگرمی که در ریاض ثبت کرد، اکنون چهارم است. لاشا تالاخادزه از گرجستان با اختلاف در صدر ایستاده و رکورد ۴۷۴ کیلوگرم را در اختیار دارد. گور میناسیان از بحرین با رکورد ۴۶۴ کیلوگرم و وارازدات لالایان از ارمنستان با ۴۶۲ کیلوگرم شانس کسب مدال‌های نقره و برنز را برای خود محفوظ دارند.

اما در بخش بانوان، ریحانه کریمی در دسته ۷۱ کیلوگرم در رده ۳۴ قرار دارد. رکورد ریحانه ۲۱۱ کیلوگرم است که در مسابقات تاشکند ثبت شده است. الهام حسینی دیگر نماینده بانوان ایران در رده‌بندی المپیک است که هم‌اکنون با رکورد مجموع ۲۳۷ کیلوگرم در رده نوزدهم ایستاده است. حسینی برای قرار گرفتن در جمع 10 نفر برتر رده‌بندی و کسب سهمیه المپیک نیاز به کسب حدنصاب حداقل ۲۵۲ کیلوگرم دارد.