انتقال قدرت؛ این اتفاقی است که به نظر می‌رسد این روزها در فوتبال ایتالیا رخ می‌دهد. دی لورنتیس به اشتباه تصور می‌کرد که ستاره‌های ناپولی، حتی بدون اسپالتی هم قادر به قهرمانی هستند. او بی‌رحمانه از سرمربی تیمش گذشت؛ همان‌‎طور که قبلا هم مردانی مثل کارلتو را تحمل نکرده بود. حالا ناپولی تا همین هفته از سری آ، یک مربی عوض کرده و با شکست این هفته روبه‌روی اینتر، اصلا وضعیت خوبی در جدول لیگ باشگاهی ایتالیا ندارد. اما سوال اینجاست که این میراث، به چه تیمی خواهد رسید؟ کدام تیم، برای فتح تاج و تخت ایتالیا در این فصل، شایستگی بیشتری دارد؟

سومین فصل سیمونه اینزاگی در اینتر، زمانی برای رسیدن این مربی به بلوغ است. او آنقدر شهامت داشت که درست بعد از استعفای کونته، سرمربی تیم مدافع عنوان قهرمانی سری آ شد. سیمونه می‌دانست که تا مدت‌ها هر کاری که انجام بدهد، با کونته و قهرمانی‌اش قیاس خواهد شد. او دو سال اینتر را تا یک قدمی قهرمانی لیگ پیش برد و سرانجام جام را به میلان واگذار کرد. تیم اینزاگی البته فاتح جام حذفی و سوپرجام ایتالیا شد. سال گذشته نیز نوبت ناپولی بود که روی سکوی اول قرار بگیرد اما اینتر دست به کار بزرگی زد و بعد از یک دهه، به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید. 

حذف کردن میلان در نیمه‌نهایی و گرفتن انتقام نیمه‌نهایی سال 2003، تجربه مهمی بود که اینزاگی را به یک مرد محبوب برای نراتزوری بدل کرد. حالا در سومین سال، تیم او بی‌نقص به نظر می‌رسد. حالا که لوکاکو رفته و مارکوس تورام در خط حمله جانشین او شده، حالا که لاتارو دوباره اوج گرفته و دارمیان بهترین نمایش‌های ممکن را در خط دفاعی دارد، می‌توان به اینتر و رویاپردازی‌اش برای این فصل امیدوار بود. اینتر این روزها در صدر جدول سری آ دیده می‌شود. تیمی که در گروهش در لیگ قهرمانان نیز عملکرد درخشانی داشته و توانسته از مدت‌ها قبل صعودش را قطعی کند.

درست مثل هر فصل اما، تیم اینزاگی یک رقیب سرسخت برای بردن لیگ دارد. این بار یوونتوس با آلگری احیا شده و حالا در فاصله دو امتیازی این تیم دیده می‌شود. همه می‌دانند که وقتی یووه جام را هدف بگیرد، چقدر سخت می‌توان این تیم را متوقف کرد اما اینتر هم تیمی نیست که به راحتی کنار بکشد. سیمونه و شاگردها در این فصل، فقط قهرمانی را می‌خواهند و حاضرند همه چیز را در این راه فدا کنند. اینزاگی دیگر خودش را به هواداران باشگاه ثابت کرده و جایی برای تردید باقی نگذاشته است. 

او به همه نشان داده که از چه قابلیت‌هایی برای انجام دادن کارهای بزرگ برخوردار است. حالا ماموریت مهم این مربی و تیمش، بردن لیگ خواهد بود. 11 برد و فقط یک شکست در 14 بازی، از اینتر تیمی درخشان به نمایش می‌گذارد. تیمی که این بار بسیار متحد به نظر می‌رسد و آماده است تا جام را لمس کند. تا پایان فصل اما هنوز راه درازی برای آبی و مشکی‌های شهر میلان باقی مانده است.