پیوستن سردار آزمون به رم، تحت تاثیر چند اتفاق مهم قرار گرفت؛ اول اینکه آمار گلزنی او در لورکوزن، فوق‌العاده نبود و طبیعتا طرفداران رم نیز با تماشای چنین آماری، متوجه همه حقایق در مورد سردار آزمون نمی‌شدند. 

اتفاق عجیب‌تر اما فقط چند روز بعد رخ داد. وقتی که روملو لوکاکو با پیوستن به رم موافقت کرد و مالک باشگاه شخصا در کابین هدایت هواپیما نشست تا این ستاره را به رم ببرد. اتفاقی که سروصدای زیادی در همه دنیا به راه انداخت. هواداران رم نیز شیفته لوکاکو شدند و توجه چندانی به خرید دیگر تیم‌شان نشان ندادند. 

تا اینجا همه چیز به ضرر سردار به نظر می‌رسید. حتی مصاحبه‌های ژوزه مورینیو که انگار تمایل چندانی به استفاده از این بازیکن نداشت. او یک بار اعلام کرد که این خرید، تصمیم مدیر ورزشی باشگاه بوده و یک بار دیگر، دست روی این نکته گذاشت که سردار را دوست دارد اما فعلا او را آماده بازی در سطح سری آ نمی‌بیند. به همه اینها باید خروج نام این بازیکن از فهرست اروپایی گرگ‌ها را نیز اضافه کرد. 

در حقیقت در همین ماه‌های اول، همه چیز کاملا به ضرر آزمون بود و او می‌توانست از تصمیم پیوستن به رم پشیمان شود. بعید به نظر می‌رسید که این بازیکن آینده‌ای در ترکیب جالوروسی داشته باشد اما کم‌تر از چند ماه بعد، حالا همه چیز درباره سردار آزمون عوض شده است. حالا هوادارها طور دیگری به او نگاه می‌کنند و ژوزه مورینیو نیز طور دیگری درباره این ستاره حرف می‌زند. 

آزمون از شروع فصل زمان زیادی برای بازی در ترکیب رم به دست نیاورده است. در ترافیک شدید خط حمله این تیم با نفراتی مثل لوکاکو و الشعراوی و البته تاکتیک‌های دفاعی مورینیو، فیکس شدن برای سردار ساده نخواهد بود. با این حال نقش مثبت او در چند مسابقه، کاملا در رم به چشم آمده است. 

حالا هوادارها هم بیشتر او را تشویق می‌کنند و سرمربی تیم نیز به این بازیکن باور پیدا کرده است. شاید اگر سردار روبه‌روی اودینزه به زمین نمی‌رفت، بازی برای رم عوض نمی‌شد. ورود او به زمین از تیم مورینیو تیم بهتری ساخت و کاری کرد که ژوزه پس از پیروزی دلچسب مقابل اودینزه، این بازیکن را مورد ستایش قرار بدهد. 

او از سردار به عنوان فوتبالیستی با قابلیت‌های دیوانه‌وار نام برد و این بار اعلام کرد که علاقه زیادی به مدل بازی سردار آزمون دارد. ژوزه البته این نکته را هم از یاد نبرد که ستاره ایرانی برای تبدیل شدن به «بازیکن مورینیو» باید روی دفاع کردن بیشتر کار کند. 

از نگاه اول، فیکس شدن همزمان سردار و دیبالا به خاطر ذهنیت هجومی هر دو نفر و مشارکت کم‌ترشان در دفاع، چندان امکان‌پذیر نیست. پس سردار فقط وقتی در این تیم فیکس می‌شود که در دفاع کردن نیز کمی بهتر شود. حفظ همین موقعیت تازه در رم نیز برای این فوتبالیست راحت نخواهد بود. چراکه تامی آبراهام نیز به تازگی از مصدومیت برگشته و خط حمله این باشگاه را شلوغ‌تر کرده است. سردار هم به زودی باید برای حضور در جام ملت‌های آسیا به تیم ملی ایران ملحق شود.