عملیات نجات!

تیمی که از دو بازی اولش در لیگ قهرمانان تنها یک امتیاز به دست آورده بود، حالا با سه برد متوالی شرایطش را سروسامان داده است. عملیات نجات سپاهان به خوبی در حال انجام است و به نظر می‌رسد آنها با یک تساوی در روز آخر نیز می‌توانند راهی مرحله بعدی شوند. جدال بعدی با الاتحاد البته سخت‌ترین مسابقه سپاهان در این گروه خواهد بود. بدون شک شاگردان مورایس برای این بازی سرنوشت‌ساز، انگیزه‌های انتقامی زیادی هم خواهند داشت. سپاهان برای صعود از این گروه، هر کاری می‌کند.

 آریا طاری

ریسک   عجیب   فرشاد!‌

سپاهان روی اشتباه مهلک سنگربان نیروی هوایی عراق، گل اول مسابقه را به ثمر رساند. توپ این دروازه‌بان به رامین برخورد کرد و در حالی که تنها چند سانتی‌متر با ورود به دروازه فاصله داشت، فرشاد احمدزاده نیز به آن ضربه زد. چهره رامین در آن لحظه دیدنی بود! او کاملا ناراحت به نظر می‌رسد و فرشاد هم به سرعت این بازیکن را در آغوش گرفت. احمدزاده در پایان بازی نیز به خاطر این حرکت از ستاره شماره 9 تیمش عذرخواهی کرد. رامین هم البته اصرار داشت که اصلا از سرقت گلش به دست فرشاد ناراحت نشده و تنها نگران این ماجرا بوده که داور گل را آفساید اعلام کند. احمدزاده خوش‌شانس به نظر می‌رسید که بازیکن تیم حریف آفساید را پر کرده بود.

اشک‌هایی   برای   اتحاد

بدترین اتفاق ممکن برای سپاهان در این بازی، 10 نفره شدن قبل از پایان نیمه اول بود. تکل خشن جواد حسین‌نژاد، باعث شد این بازیکن جوان برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا از زمین مسابقه اخراج شود. این کارت قرمز، شوک بزرگی برای حسین‌نژاد به شمار می‌رفت. پس از بازی بسیاری از نفرات تیم فاش کردند که حسین‌نژاد در حال گریه درون رختکن تیم بود. همین ماجرا مهره‌های سپاهان را متحد کرد تا به هر قیمتی که شده برنده این بازی باشند و این سه امتیاز بسیار حساس را در خانه نگه دارند. این برد برای نزدیک شدن سپاهان به صعود از لیگ قهرمانان بسیار حیاتی به نظر می‌رسید.

بی‌مسئولیتی     محض

سپاهان در دقایق پایانی بازی نیز با دومین کارت قرمز روبه‌رو شد. هادی محمدی در درگیری با بازیکن حریف، ضربه‌ای به او زد که داور را برای اخراجش از زمین مجاب کرد. این اتفاق هم در نوع خودش عجیب به نظر می‌رسید. چراکه هادی از 10 نفره بودن تیمش خبر داشت و هرگز نباید چنین ریسک عجیب و تلخی انجام می‌داد. اگر سپاهان 9 نفره در آخرین لحظات گل می‌خورد، محمدی هرگز نمی‌توانست خودش را ببخشد. این نکته را هم نباید از یاد برد که سپاهان حالا در بازی حساس آخر با الاتحاد، دو بازیکن فیکسش یعنی جواد حسین‌نژاد و هادی محمدی را در اختیار ندارد. دو ستاره‌ای که این روزها صاحب نقش مهمی در این تیم شده‌اند. به نظر می‌رسد سپاهانی‌ها دیدار پایانی‎شان در گروه را با زوج دانشگر و سیاوش یزدانی در دفاع و البته حضور برایان دابو در کنار محمد کریمی و محمد قربانی در خط هافبک آغاز خواهند کرد.

آخرین   بازی،   دور  از   خانه

این مسابقه، آخرین تجربه برگزاری بازی‌های خانگی سپاهان در استادیوم آزادی بود. تماشاگرها در این نبرد استقبال خوبی از بازی سپاهان به عمل آوردند اما به هر حال همه نفرات تیم ترجیح می‌دادند در نقش جهان به مصاف رقبا بروند. سپاهان از سوی ای.اف.سی به دو جلسه محرومیت از نبرد خانگی محکوم شده بود و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، آنها در صورت صعود به دور حذفی و این بار تامین کامل خواسته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا، بازی آسیایی بعدی‌شان را در نقش جهان برگزار خواهند کرد. برای چنین کاری البته این تیم باید ابتدا به دنبال امتیاز گرفتن از بازی الاتحاد باشد.

یک   امتیاز  کافی   است؟

سپاهان به واسطه تفاضل گل بسیار خوبی که دارد، از شانس بالایی نیز برای رفتن به مرحله بعدی برخوردار است. شفاف‌ترین راه صعود سپاهان، شکست دادن الاتحاد در بازی آخر خواهد بود. اگر این اتفاق رخ بدهد، تیم مورایس به صورت مستقیم به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله یک‌هشتم نهایی خواهد شد. الاتحاد ستاره‌های زیادی را در اختیار دارد اما تیمی شکست‌ناپذیر به نظر نمی‌رسد. این تیم حتی بعد از ورود گایاردو نیز به سختی توانست آلمالیق را شکست بدهد. تیمی که 9 گل از سپاهان خورده بود. علاوه بر این صعود الاتحاد به دور بعد قطعی شده و این تیم حتی در صورت باختن به سپاهان، به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم به مرحله بعدی می‌رود. اگر شارجه بازی آخرش را ببرد و در گروهش دوم بماند، سپاهان به کمک یک تساوی روبه‌روی الاتحاد 11 امتیازی می‌شود و بالاتر از این تیم و پرسپولیس به خاطر تفاضل بیشتر به دور بعدی خواهد رسید. سپاهانی‌ها در صورت شکست خوردن در عربستان، به احتمال زیاد از آسیا کنار می‌روند. اگر سپاهان از لیگ قهرمانان حذف شود، دلیلی اصلی‌اش سوءمدیریت باشگاه در پرونده مسابقه خانگی با حریف عربستانی خواهد بود.