شگفتی را کامل کن!

 

تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران، نمونه بارزی از یک تیم شگفتی‌ساز است. تیمی که برای اولین بار طبق شنیده‌ها با فراز و نشیب‌های بسیار راهی قهرمانی آسیا شد و با گلباران رقبا و کنار زدن‌شان یکی پس از دیگری، حالا در یک قدمی فینال قاره کهن ایستاده است. دختران هاکی ایران پس از پیروزی مقابل تیم‌های هند، کویت و قرقیزستان مقابل امارات صف‌آرایی کردند و با کسب چهارمین پیروزی، راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند. این دیدار در ست اول با نتیجه دو بر صفر به نفع تیم ایران، در ست دوم با نتیجه چهار بر صفر به نفع تیم ایران و در ست سوم با نتیجه 6 بر صفر به نفع تیم ایران به اتمام رسید و در نهایت تیم ایران با نتیجه 14 بر صفر امارات را پشت سرگذاشت.

تیم ملی ایران در حالی به این بردها دست پیدا کرده که یک تیم نوپا به حساب می‌آید و تنها سه سال از شروع فعالیتش گذشته است. رقبای آسیایی اما تجربه‌ها و قدمت بیشتری دارند. با این حال دختران پرانگیزه ایران نشان دادند که برای رسیدن به مدارج بالا می‌توان از تجربه اول شروع کرد و دست به انجام کاری بزرگ زد.

روند برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به این صورت است که هشت تیم در دو گروه چهار تیمی با یکدیگر مسابقه می دهند که تیم ایران در سطح دوم حضور داشت. دو تیم برتر سطح دوم با صعود به مرحله بعد با دو تیم سوم و چهارم سطح یک مسابقه می‌دهند و برنده‌های این دو دیدار راهی نیمه‌نهایی می‌شوند تا با دو تیم اول و دوم سطح یک به صورت ضربدری بازی کنند و برنده‌ها فینالیست شوند و بازنده‌ها هم دیدار رده‌بندی را برگزار کنند. به این ترتیب شاگردان فرزاد هوشیدری در دیدار نیمه‌نهایی امروز از ساعت ۱۷ به وقت تهران به مصاف تیم سنگاپور خواهند رفت تا برای کسب جواز حضور در دیدار فینال مسابقات مقابل تیم دوم گروه یک آسیا یعنی سنگاپور صف‌آرایی کنند. آنها می‌توانند شگفتی‌شان را کامل کنند و با مدال کار خود را تمام کنند. خبر خوب اینکه این دیدار مهم قرار است به صورت زنده از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

اعظم سنایی، الهام مدیردهقان، نگار خرم، فاطمه اسماعیلی، زهرا رضایی، حدیث خلج، یگانه بهرامی، آذین قارونی، هلیا سوهانی، فاطمه شاهسوند، نگار ارجمند، حدیثه پورهاشمی، شبنم‌عرب، عسل حیدری، دیانا فرزام‌نیا، دیبا فرزام نیا، هدیه آقایی، فاطمه آقایی، زهرا قاسمی و آرزو ایزدی ترکیب ایران در این دوره از رقابت‌ها است.