بدهی‌ها در دست پرداخت

سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال قبل از دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در صدمین داربی پایتخت که روز گذشته برگزار شد، در مورد تسویه طلب استراماچونی و حضور تیم فوتبال استقلال در آسیا، توضیح داد.

حجت کریمی ابتدا از حضور تماشاگران در این بازی ابراز خوشحالی کرد و به این موضوع پرداخت. او در این باره گفت:«خداراشاکر هستیم که هواداران به ورزشگاه آزادی آمده‌اند و دلشاد هستند و امیدوار هستیم با کسب نتیجه همراه باشد.»

وی در مورد تسویه بدهی پادوانی، مدافق پیشین تیم فوتبال استقلال، در گفت‌وگویی که با «ایسنا» داشت، خاطرنشان کرد:«چون پول از کارگزار به حساب پادوانی واریز می‌شود، پنجشنبه به وکیل وی اعلام کردیم به خزانه بیاید و بابت ۱۰۰ هزار دلار رسید بدهد که وکیل وی قبول نکرد و گفت حواله کنید و در غیر این صورت باید بلیت بگیرید تا به برزیل برود و پول را تحویل دهد. ما نیز اعلام کردیم به صورت حواله از سوی کارگزار انجام شود.»

کریمی در پاسخ به سوالی درخصوص تسویه طلب استراماچونی نیز عنوان کرد:«اعتقاد دارم باید ساختار را از پایه اصلاح کرد و مشکلات قبلی را حل کرد و هر مدیری نیز که بیاید باید مشکلات قبلی را حل کند. یک‌بار باید از پایه مسائل حل شود و مدیر جدید بیاید و کارش را آغاز کند. تصور کنید این همه بدهی از قبل وجود داشته و برای مدیران جدید نبوده است و مدیران قبلی در این رابطه نقش داشته‌اند. رسید طلب استراماچونی از سوی بانک شهر برای اینجانب ارسال شد و یک تاییدیه باید از سوی وکیل وی به امضا برسد که پول مربوطه دریافت شود.»

سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال هم‌چنین در مورد سایر بدهی‌های باشگاه استقلال خاطرنشان کرد:«در مرحله بعدی بدهی بازیکنان و سایر بدهی‌های باشگاه را تسویه خواهیم کرد. در مورد بدهی یامگا نیز هفته آینده اقدامات لازم انجام می‌شود.» کریمی در پاسخ به این که آیا هواداران استقلال به حضور در آسیا امیدوار باشند؟  گفت:«ان‌شاءا...».

کریمی همچنین در پاسخ به این که آیا برنامه‌ای برای حضور در سمت مدیرعاملی باشگاه استقلال دارد یا خیر؟ عنوان کرد:«بنده یک خادم بودم و آمدم کاری را انجام دهم. بنده سرباز هستم و آمدم قدمی بردارم تا دل هواداران را شاد کنیم و از این به بعد هم باید ببینیم خداوند چه می‌خواهد.»

کریمی در حالی از مرحله‌ای پرداخت شدن بدهی‌های استقلال صحبت کرد که پیش از این نیز مدیرانی که روی کار آمدند این برنامه را در دستور کار داشتند. آنها همچنین این فرصت را داشتند که بتوانند بدهی‌ها از جمله بدهی مهم استراماچونی را پرداخت کنند اما رویه دیگری را در پیش گرفتند و درنهایت آسیب‌های زیادی از جمله حذف این تیم از آسیا برای آبی‌پوشان پایتخت رقم خورد. حالا هواداران استقلال امیدوارند بالاخره مشکلات مالی باشگاه حل شود و یک مدیر مناسب امور باشگاه را به دست بگیرد.