هندبال بانوان پایان هفته گذشته را به اتفاقات خوبی سپری کرد. چراکه هم تیم ملی هندبال جوانان اولین بردش در قهرمانی جهان را جشن گرفت و اعزام تیم ملی هندبال بزرگسالان بانوان به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز قطعی شد. دختران هندبال کشورمان که با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شدند برای نخستین بار سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان 2022 را به دست آورند، مقابل مکزیک به نخستین برد جهانی‌شان رسیدند. آنها مقابل مکزیک از همان ابتدا نبض بازی را در اختیار گرفتند و با گلباران این تیم، یک برد به یادماندنی را رقم زدند. در پایان این مسابقه، هانیه کریمی عنوان برترین بازیکن این دیدار را به دست آورد. کسب نخستین تجربه پیروزی در میدان جهانی قطعا یک موفقیت برای دختران ایران محسوب می‌شود و به آنها انگیزه دوچندان برای ادامه مسیر پیشرفت می‌دهد. این برد آن هم با اختلاف زیاد نشان می‌دهد که این تیم جای برنامه‌ریزی‌ها و حمایت‌های بیشتری را دارد. این دختران مقابل سوئد که به عنوان مدعی قهرمانی وارد مسابقات شده هم بازی خوبی ارائه دادند و حتی می‌توانستند مقابل تونس هم حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند. موضوعی که افسانه دهقان نایب‌رییس فدراسیون هم به آن اشاره کرد و گفت که اگر این تیم تجربه بیشتری داشت، مقابل گینه که به مساوی دو تیم ختم شد و تونس هم به برتری می‌رسید. در هر حال این می‌تواند یک نقطه شروع مهم برای دختران جوان هندبال باشد. تیمی که می‌تواند آینده بزرگسالان را تضمین کند.

ناگفته نماند دختران هندبال ایران روز گذشته در ادامه رقابت‌های هندبال پرزیدنت کاپ قهرمانی جوانان دختر جهان، مقابل ایتالیا به میدان رفتند و شکست خوردند. نیمه نخست این دیدار با نتیجه 19 بر 10 به سود ایتالیا به پایان رسید و در نیمه دوم نیز ایتالیا با اختلاف 6 گل به پیروزی رسید تا در نهایت ملی‌پوشان ایران با نتیجه 35 بر 20 مغلوب حریف شوند. مهربان بدوی، الناز یارمحمدی، هانیه کریمی، هستی دوخایی، مرضیه قاراخانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، سیده فاطمه مریخ، مبینا حسن‌نژاد، سمانه دولتی، سارا موسی‌زاده، مائده شهبازی ترکیب تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران را تشکیل می‌دهند. این مسابقات تا ۱۲ تیرماه به میزبانی اسلوونی دنبال خواهد شد.

آماده اعزام شوید

از سوی دیگر بعد از کش و قوس‌های فراوان، تیم بزرگسالان هم در لیست کاروان ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قرار گرفت. پیش از این تیم ایران به دلیل آنچه رده‌بندی تیم‌های برتر عنوان شده بود، جایی در این مسابقات نداشت. موضوعی که با اعتراض کمیته ملی المپیک همراه شد و درنهایت طی جلسه‌ای با مسئولان برگزاری مسابقات، حضور ایران در این بازی‌ها پذیرفته شد. خبر و فرصتی خوب برای هندبال بانوان ایران که به نظر می‌رسد برنامه‌های زیادی برای پیشرفت و حرکت رو به جلو دارند. این تیم مدتی پیش برای نخستین بار به قهرمانی جهان راه پیدا کرد و تجربه حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی می‌تواند کمک بسیار خوبی برای این تیم باشد. حالا این تیم در فرصت اندک باقی‌مانده تا این مسابقات باید سریع‌تر کار را شروع کند تا با عملکردی خوب قونیه را ترک کند.