داستان عیسی آل‌کثیر و لیگ بیست و یکم، به شکل غیرمنتظره‌ای به پایان رسیده است. آسیب‌دیدگی این مهاجم روبه‌روی پدیده، برای او دردسرساز شد و آزمایش‌ها پارگی رباط صلیبی عیسی را تایید کردند. حالا او برای ۶ ماه خانه‌نشین شده و تا پایان فصل فرصت همراهی تیمش را ندارد. این دومین بار در دوران فوتبال آل‌کثیر در پرسپولیس است که او ناچار می‌شود برای «۶ ماه» دیدارهای تیمش را از دور تماشا کند. این اتفاق، یک تهدید جدی برای شرایط خط حمله پرسپولیس هم به حساب می‌آید. حالا یحیی باید به دنبال ترمیم تیمش در نیم‌فصل دوم باشد.

آریا رهنورد

نبرد با پدیده، چیزی بیشتر از «دو امتیاز» را از پرسپولیس گرفت. در جریان مسابقه با پدیده، مهاجم شماره 72 سرخ‌ها مصدوم شد و حالا بعد از چند روز، پزشکان باشگاه پارگی رباط صلیبی او را تایید کرده‌اند. این به آن معنی است که عیسی تا پایان فصل دیگر نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود. لیگ بیست و یکم برای آل‌کثیر تمام شده و این اتفاق تلخ، پرسپولیس را هم به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. عیسی در این فصل، عملکرد چندان درخشانی نداشت و یک ستاره تمام‌عیار برای پرسپولیس نبود اما باز هم یحیی اعتقاد خاصی به سبک بازی او داشت. آل‌کثیر در همین دیدار هفته گذشته روبه‌روی تراکتور، موفق به باز کردن دروازه رقیب پرسپولیس شده بود. در قیاس بین او و مهدی عبدی، یحیی ترجیح می‌داد از عیسی در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند. در حقیقت وقتی سرخ‌ها قرار بود با یک مهاجم روبه‌روی حریف قرار بگیرند، آل‌کثیر همواره به عبدی ترجیح داده می‌شد. پرسپولیس حتی قبل از مصدومیت شدید عیسی، به دنبال خرید یک مهاجم در بازار زمستانی بود و حالا این نیاز به مراتب بیشتر از گذشته احساس شده است. در هفته‌های گذشته صحبت از جذب گوچی و چند مهاجم دیگر در اطراف پرسپولیس شنیده شده و حالا دیگر یحیی چاره‌ای به جز خرید بازیکن در این پست ندارد. این خرید، نقش مهمی در تعیین سرنوشت تیم گل‌محمدی در این فصل خواهد داشت. تیمی که در طول لیگ بیست و یکم، موقعیت‌های گل‌زنی نسبتا زیادی ایجاد کرده اما در گل‌زنی فوق‌العاده نبوده است. آنها در ادامه فصل به مهاجمی نیاز دارند که هیچ فرصتی را به راحتی از دست ندهد.

در جریان مسابقه با پدیده، مهاجم شماره 72 سرخ‌ها مصدوم شد و حالا بعد از چند روز، پزشکان باشگاه پارگی رباط صلیبی او را تایید کرده‌اند. این به آن معنی است که عیسی تا پایان فصل دیگر نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود

مصدومیت شدید عیسی در بدترین زمان ممکن برای این ستاره اتفاق افتاده است. به طور کلی دوران فوتبال او ماجراهای عجیب و دور از انتظاری داشته و حالا این اتفاق شرایط را کمی ناامیدکننده‌تر خواهد کرد. آل‌کثیر علی‌رغم استعدادی که داشت، خیلی دیر در فوتبال ایران به شهرت رسید و خیلی دیر توانست در یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ایران به میدان برود. او البته از این فرصت به خوبی استفاده کرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یک ستاره کلیدی در پرسپولیس تبدیل شد. درخشش قابل توجه در اولین تجربه بازی در لیگ قهرمانان آسیا، عیسی را به اوج رساند و همه چیز را برای او مهیا کرد. آل‌کثیر در این مقطع، با دو انتخاب مهم روبه‌رو بود. پاسخ مثبت به پیشنهاد عربی برای دریافت دستمزد نجومی یا ماندن در پرسپولیس در قامت فوتبالیست بسیار محبوب هوادارها. یک اتفاق مهم اما این شانس را از آل‌کثیر گرفت. او به خاطر یک شادی گل، با محرومیت 6 ماهه از سوی ای.اف.سی روبه‌رو شد و برای 6 ماه حتی نتوانست در جلسه‌های تمرینی پرسپولیس حضور پیدا کند. طبیعتا در چنین شرایطی دیگر پیشنهاد خارجی هم برای او وجود نداشت. تحمل این بدشانسی در این شرایط، اصلا ساده نبود اما آل‌کثیر دوباره به ترکیب سرخ‌ها برگشت، گل برتری پرسپولیس در سوپرجام را زد، یک گل سه امتیازی در دربی به ثمر رساند و به تدریج خودش را به فرم دلخواه نزدیک کرد. با این وجود درست وقتی همه در انتظار ظهور بهترین نسخه از این مهاجم بودند، یک پایان دیگر برای او اتفاق افتاد. این بار مصدومیت شدید از ناحیه رباط صلیبی، او را برای ماه‌ها خانه‌نشین کرده است. روبه‌رو شدن با این آسیب بعد از 30 سالگی، بسیار نفس‌گیر به نظر می‌رسد و اصلا نمی‌شود با خوش‌بینی در موردش نظر داد. تلخی ماجرا این‌جاست که شاید عیسی دیگر هیچ‌وقت به یک مهاجم تراز اول در فوتبال ایران تبدیل نشود.

در دو هفته باقی مانده تا تعطیلات فوتبال ایران، مهدی عبدی مهم‌ترین نقش را در پرسپولیس بر عهده خواهد گرفت. مهدی قبلا هم نشان داده که فوتبالیست قابل اعتمادی است و می‌توان برای دیدارهای حساس روی او حساب باز کرد. حالا او مهم‌ترین مهره هجومی سرخ‌ها به حساب می‌‌آید و دیگر دلیلی برای نیمکت‌نشین کردنش وجود نخواهد داشت. حالا همه در انتظار درخشش این مهاجم هستند. مهاجمی که حالا باید به یک ستاره تعیین‌کننده برای تیمش تبدیل شود. حالا همه نگاه‌ها به عبدی دوخته خواهد شد. مهاجمی که فرصت ایده‌آلی برای تبدیل شدن به مهاجم شماره یک پرسپولیس را به دست آورده است .