تیم ملی هندبال بانوان ایران که برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا راه یافته و سهمیه رقابت‌های جهانی را به دست آورده، روز گذشته در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها مقابل تیم قزاقستان به میدان رفت که در پایان شکست را پذیرا شد تا با عنوان چهارمی این مسابقات را به اتمام برساند.

ملی‌پوشان که همانند چند بازی قبل بدون داشتن مربیان خود روی نیمکت کادرفنی، به زمین مسابقه رفتند، این دیدار را بسیار خوب شروع کردند به گونه‌ای که در دقیقه 18 بازی با نتیجه 13 بر 11 از حریف پیش بودند اما نیمه نخست را 15 -20 و در نهایت با نتیجه 33 -38 بازی را واگذار کردند و در رده چهارم این رقابت‌ها قرار گرفتند. ناگفته نماند که تیم ملی هندبال بانوان ایران برای نخستین بار با راهیابی به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی اسپانیا را به دست آورده است تا یک تاریخ‌سازی بزرگ و مهم را رقم بزند.

کسب سهمیه جهانی، راهیابی به جمع چهار تیم برتر و حضور در نیمه نهایی رقابت‌های آسیایی برای نخستین بار، بهترین عملکرد تیم ملی هندبال بانوان کشورمان تاکنون در میادین آسیایی است. آنها پیش از این دو بار ششم شده بودند و حالا این چهارمی در کنار جهانی شدن‌شان بهترین عملکرد تیم ملی هندبال بانوان را ثبت کرده است. شاید اگر مربیان تیم ملی که به خاطر مثبت شدن تست‌شان به جای قرنطینه روی نیمکت بودند و به جای اینکه از طریق فیس‌بوک و تماس تلفنی نکات را به ملی‌پوشان گوشزد کنند، از نزدیک تیم را هدایت می‌کردند، چه بسا که روز گذشته سکوی آسیا هم زیر پای دختران هندبال می‌رفت. همچنین پیش از این دیدار اردن و سوریه برای رده هفتم و ازبکستان و هنگ کنگ برای جایگاه پنجم به زمین رفتند که در پایان اردن 22 بر 21 سوریه را شکست داد و هفتم شد و ازبکستان با شکست 28 بر 25 هنگ کنگ جایگاه پنجم این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد. دیدار نهایی این مسابقات هم بین ژاپن و کره‌جنوبی بعد از مسابقه رده‌بندی برگزار شد.