قرمزها امروز در شرایطی به مصاف مس رفسنجان می‌روند که نیم‌فصل اول لیگ برتر برای این باشگاه رو به پایان است. مهدی ترابی اخیرا به جمع نفرات این تیم اضافه شده و بعید نیست پرسپولیس در پنجره نقل و انتقالات، خریدهای دیگری هم داشته باشد. به صورت همزمان، احتمال خروج چند بازیکن از پرسپولیس نیز وجود خواهد داشت. لیست خروجی‌های احتمالی یحیی و تیمش، با ۶ بازیکن ساخته شده و به نظر می‌رسد بین دو تا سه نفر آنها در همین پنجره نقل و انتقالات، باشگاه را به مقصد دیگری ترک خواهند کرد.

آریا رهنورد

محمد انصاری

از شروع فصل، حتی یک دقیقه هم برای پرسپولیس به میدان نرفته است. محمد انصاری پس از دومین مصدومیت بسیار سنگین دوران ورزشی، دیگر جایی در پرسپولیس نداشته و حتی پس از مصدومیت همزمان سیدجلال و کنعانی، یحیی گل‌محمدی حاضر نشده روی این بازیکن ریسک کند و او را بازی بدهد. در شروع فصل هم گل‌محمدی اعتقاد چندانی به حفظ انصاری نداشت و مدت زیادی طول کشید تا سرنوشت این بازیکن در باشگاه مشخص شد. با وجود ماندگار شدن در تیم، انصاری مدت زیادی از دید هوادارها خارج بوده و بعید نیست در پنجره نقل و انتقالات بعدی، تیم را به مقصد دیگری ترک کند. شاید قرمزها از انصاری برای معاوضه با مهره دیگری بهره ببرند.

امید عالیشاه

یحیی اخیرا به تمجید از این مهره پرتجربه تیمش پرداخته اما این موضوع دلیل کافی را برای ماندن امید در تیم ایجاد نمی‌کند. حالا که مهدی ترابی هم به تیم اضافه شده، بعید به نظر می‌رسد که عالیشاه دیگر فرصت چندانی برای بازی در ترکیب ثابت پرسپولیس به دست بیاورد. او دیگر نقش‌اش را به عنوان یک نیمکت‌نشین در تیم پذیرفته اما اگر تعداد دفعات ورودش به زمین کم و کم‌تر شود، بعید نیست که خودش هم از ترک پرسپولیس استقبال کند. عالیشاه به جز گلی که به ذوب‌آهن زده، در مجموع در این فصل مهره درخشانی برای پرسپولیس نبوده و شاید قرمزها با خارج کردن نام او از فهرست به سراغ یک مهره جوان‌تر بروند.

آرمان رمضانی

خودش اعتقاد دارد که هنوز «فرصت» کافی را برای اثبات توانایی‌هایش در پرسپولیس نداشته اما هواداران و اعضای کادر فنی باشگاه، طور دیگری فکر می‌کنند. آرمان هنوز حتی یک گل با لباس قرمز به ثمر نرسانده اما تا دل‌تان بخواهد، موقعیت ایده‌آل و مطلوب از دست داده است. خیلی زود معلوم شد که رمضانی نمی‌تواند یک مهاجم فیکس برای پرسپولیس باشد. پس از سپری شدن زمان بیشتر، او حتی به عنوان یک مهره ذخیره هم قابل اعتماد نشان نداد. پرسپولیس در خط حمله، به یک مهاجم به مراتب زهردارتر از آرمان نیاز دارد و به همین خاطر قرار گرفتن او در فهرست مازاد باشگاه، کاملا قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد. سرخ‌ها تا امروز فرصت خوبی در اختیار رمضانی قرار داده‌اند اما او نتوانسته خودش را به اثبات برساند و با این روند، جدایی از باشگاه سرنوشت کاملا محتملی برای این بازیکن خواهد بود.

علی شجاعی

در کنار آرمان رمضانی، یکی از دو خریدی به شمار می‌رود که هنوز نتوانسته خودش را در پرسپولیس به اثبات برساند. نفراتی مثل سعید آقایی، میلاد سرلک، حامد لک و عیسی آل‌کثیر خیلی زود با تفکرات مربی تیم جفت و جور شدند اما شجاعی با وجود بازی در چند پست مختلف، هنوز نتوانسته در پازل تاکتیکی یحیی جا بگیرد. علی نه به عنوان مهاجم، نه در قامت هافبک و نه در جایگاه مدافع کناری، نمایش ایده‌آلی در پرسپولیس نداشته است. بهترین خاطره پرسپولیسی‌ها از او، پنالتی پایانی‌اش در جدال نیمه نهایی لیگ قهرمانان با النصر بوده اما اگر این یک لحظه خاص را کنار بگذاریم، شجاعی لحظه موفقیت‌آمیز دیگری در پرسپولیس نداشته و نتوانسته خودش را در حد و اندازه‌های این جایگاه نشان بدهد.

بوژیدار رادوشوویچ

محرومیت حامد لک، امروز فرصت بازی را در اختیار رادو قرار می‌دهد اما به طور کلی نمی‌توان آینده‌ای چندان طولانی را در پرسپولیس برای این گلر متصور بود. او مدت‌ها صبر کرد تا دوران حضور علیرضا بیرانوند در این باشگاه به پایان برسد اما حقیقت آن است که در دوران بیرو، این گلر شانس بیشتری برای بازی کردن داشت. حالا دیگر نه پرسپولیس به رادو پالس مثبتی نشان می‌دهد و نه خود این دروازه‌بان تمایل زیادی به ماندن در فوتبال ایران دارد. پس از جدایی علیرضا، او در چند مسابقه مرد اول دروازه پرسپولیس شد و با چند اشتباه، بلیتش را برای همیشه سوزاند.

آریا برزگر

هواداران پرسپولیس نام این فوتبالیست جوان را بارها و بارها شنیده‌اند اما هرگز بازی کردنش را در ترکیب اصلی ندیده‌اند. یحیی حتی اگر افشین پیروانی را برای بازی کردن به درون زمین بفرستد، به آریا بازی نمی‌دهد. خروج قرضی این بازیکن جوان از پرسپولیس، می‌تواند هم به سود خودش و هم به سود باشگاه باشد. به نظر می‌رسد آریا در شرایط فعلی به چنین تجربه‌ای نیاز دارد تا بتواند فرصت بازی بیشتری به دست بیاورد و این بار در قامت یک بازیکن تثبیت‌شده به باشگاه برگردد.