اتحادیه جهانی کشتی مسابقاتی که نتایج آن جزو رنکینگ المپیک توکیو محسوب می‌شوند را اعلام کرد که تورنمنت بین‌المللی «پیت لازینسکی» لهستان به عنوان آخرین میدان تدارکاتی رنکینگ‌دار کشتی پیش از المپیک برگزار خواهد شد.

بر همین اساس محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در نظر دارد از این میدان به عنوان آخرین میدان تدارکاتی شاگردانش استفاده کند و به احتمال بسیار زیاد شاهد برگزاری انتخابی تیم ملی برای حضور در المیک در لهستان خواهیم بود. این رقابت‌ها که دارای سیستم رنکینگ است روزهای ۱۸ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در ورشو پایتخت لهستان برگزار خواهد شد و یکی از معتبرترین رقابت‌های بین‌المللی است که همه ساله پیش از پیکارهای جهانی و المپیک برگزار می‌شود و بسیاری از قهرمانان جهان و المپیک و مدعیان در آن حضور پیدا می‌کنند و از سطح فنی بسیار بالایی نیز برخوردار است.

علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در اوزان‌ ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شدند. نمایندگان کشورمان باید برای کسب سهمیه در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم نیز در دو رقابت گزینشی قاره آسیا و گزینشی جهانی تلاش کنند. ملی‌پوشان کشتی فرنگی در صورتی که نتوانند در گزینشی آسیا سهمیه‌های کامل را کسب کنند باید اردیبهشت و در پیکارهای جهانی کسب سهمیه المپیک در صوفیه بلغارستان حضور یابند.